پیش بینی بارش باران و سیلاب در برخی مناطق
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:58 - يکشنبه 30 شهريور 1399
کد خبر : ۷۵۰۸۰۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
سازمان هواشناسی بارش برف و باران و احتمال سیلابی شدن برای برخی استان‌ها پیش بینی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در برنامه روی خط خبر شبکه خبر، گفت: سیستم بارشی جدید از امروز در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، و خراسان شمالی فعال شده است.
 
پیش بینی بارش شدید باران و سیلاب در برخی استان‌ها

صادق ضیائیان افزود: بارش در مناطق کوهستانی و سردسیر این استان‌ها به صورت برف و در سایر مناطق به صورت باران خواهد بود.

ضیائیان گفت: روز جمعه، بارش‌ها محدوده وسیع تری را در برمی گیرد و علاه بر این استان‌ها، استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام و برخی مناطق جنوبی ترهمچون خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، لرستان و مرکزی را در بر می‌گیرد.

وی ادامه داد: روز شنبه، بارش‌ها باز هم شدت بیشتری می‌گیرد و در بیشتر مناطق نیمه غربی کشور از جمله، تهران، قم، مرکزی، تا بوشهر و فارس بارش خواهیم داشت.

ضیائیان گفت: بر اساس مدل‌های سازمان، در روز شنبه، بارش‌ها در استان‌های چهار محال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، شرق خوزستان، لرستان، کرمانشاه، و ایلام شدت بیشتری خواهد داشت و در برخی مناطق تا ۱۲۰ میلی متر بارش پیش بینی می‌کنیم.

به گفته رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی، در ادامه بارش‌ها در روز یکشنبه باز هم مناطق وسیع تری را در بر می‌گیرد و برای استان‌های گیلان، مازندران، زنجان، قزوین، البرز، تهران، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، همدان، مرکزی، لرستان، چهار محال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، خوزستان، بوشهر، سمنان و استان فارس بارش‌های خوبی پیش بینی می‌شود که به تدریج استان‌های هرمزکان، جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان، و خراسان جنوبی هم به این فهرست افزوده می‌شود.

وی همچنین برای روز یکشنبه در سطح شهر تهران بارش برف را پیش بینی کرد.

ضیائیان گفت: در روز یکشنبه، شدت بارش‌ها کمتر می‌شود، اما محدوده وسیع تری را در بر می‌گیرد.

وی گفت: در روز دوشنبه هم بر اساس مدل‌های هواشناسی برای مناطق جنوبی استان کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان بارش پیش بینی می‌شود.

رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی، به دستگاه‌ها مربوط تاکید کرد: در هفته آینده به اخطاریه‌ها و اطلاعیه‌های سازمان هواشناسی توجه داشته باشند.
وی گفت: در صورت تامین تجهیزات امکان رقابت با کشور‌های توسعه یافته را نیز داریم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۲°