راهبرد‌ تحریم‌ شکست خورد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:32 - پنجشنبه 07 اسفند 1399
کد خبر : ۷۵۰۸۳۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
فرمانده کل سپاه: راهبرد دشمنان در تحریم‌ با شکست روبه رو شده است و ما در آستانه اقتصاد بدون اتکا به نفت هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار حسین سلامی پیش از ظهر امروز در گردهمای اساتید سطح عالی و خارج حوزه‌های علمیه که با هدف بررسی تحولات اخیر منطقه در مدرسه عالی دارالشفاء برگزار شد، با اشاره به اینکه دشمنان ضربات سنگینی از نظام اسلامی دریافت کرده است اظهار کرد: توقیف یک کشتی و سقوط یک هواپیمایی از نظر تاکتیکی یک عملیات به شمار می‌رود، ولی از نظر عقبه سیاسی نشان دهنده یک قدرت و شکست تمام استراتژی‌های دشمن است.

وی با اشاره به اینکه راهبرد دشمنان در تحریم‌ها با شکست روبه رو شده است، خاطرنشان کرد: ما در آستانه اقتصاد بدون اتکا به نفت هستیم و این امر نیز یکی از دستاورد‌های مهم به شمار می‌رود.

فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه امروز قدرت نظام اسلامی کیلومتر‌ها دورتر از مرز‌های کشور محقق شده و امت واحده اسلامی در حال شکل گیری است، خاطرنشان کرد: در عرصه‌های علمی و تحقیقاتی با وجود تحریم‌های گسترده شاهد دستیابی به پیشرفت‌های باورنکردنی هستیم.

وی با اشاره به اینکه حمایت نظام اسلامی از ملت مظلوم یمن، فلسطین و سوریه بر اساس یک فلسفه قدرت ساز است، یادآور شد: رژیم صهیونیستی زمانی می‌خواست که به یک پهنه بزرگ جغرافیایی سلطه پیدا کند، ولی امروز در یک باریکه کوچک با دیوار‌های بتنی محصور شده است.

سلامی در بخش دیگری از سخنان خود به آشوب‌های اخیر اشاره و اظهار کرد: دشمنان فکر می‌کردند که اگر اتفاقی در کشور رقم بخورد نظام تسلیم شده و یا براندازی صورت می‌گیرد، ولی شاهد بودیم که به محض شلوغی‌ها، ترامپ، پمپئو و ماکرون روی صحنه آمده و حمایت خود را از آشوبگران اعلام کردند. با این وجود مردم ایران در کمتر از ۴۸ ساعت به صحنه آمده و سیلی محکمی به دشمنان زدند و آن‌ها افسرده و شکست خورده ناپدید شدند.

وی با اشاره به اینکه در طول چهار دهه اخیر سیلی‌های بسیاری به دشمن زده ایم یادآور شد: در شرایط سخت و میدان وسیع و پیچیده جهانی انقلاب اسلامی ایران با نصرت الهی و هدایت و حکمت مقام معظم رهبری هر روز در مسیر پیشرفت و اقتدار حرکت کرده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران به راهبرد‌های شکست خورده دشمنان در برابر نظام اشاره و تصریح کرد: امروز نیز راهبرد محاصره اقتصادی دشمنان از اوج گذشته و ایران در این شرایط اقتصاد بدون نفت را تجربه می‌کند.

وی حضور ملت در راهپیمایی و حمایت از نظام اسلامی را نشانه عزت، بصیرت و روحیه استکبار ستیزی ایشان دانست و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران بار دیگر قدرت‌های بزرگ را به عقب راند.

سلامی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران به عنوان مدلی کارآمد و موفق باید در کشور‌های دیگر تکثیر پیدا کند، گفت: این تکثیر به معنای حضور فیزیکی نیست بلکه باید پیام‌های انقلاب به دیگر کشور‌ها صادر شده و مقبولیت در قلب‌ها ایجاد شود.

وی افزود: امروز باید برای شکست دادن قدرت‌های بزرگ دارای برنامه ریزی منسجم باشیم و البته در میدان حرکت جمهوری اسلامی قدرتمند بوده و در چنین میدانی باور‌هایی مثل اراده و ایمان پیروز است.
برچسب ها: تحریم ، نفت ، سلامی ، قم
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۳°