فردا، آغاز ثبت نام داوطلبان خبرگان رهبری

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:27 - يکشنبه 11 خرداد 1399
کد خبر : ۷۵۰۹۴۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: از فردا ۱۵ آذر تا ۲۱ آذر ثبت نام از داوطلبان انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری آغاز می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  سیداسماعیل موسوی با بیان اینکه ثبت نام از این افراد از فردا جمعه ۱۵ آذر آغاز می‌شود و تا ۲۱ آذر ادامه دارد، افزود: ساعت ثبت نام از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ خواهد بود.
او گفت: ثبت نام در ۵ فرمانداری تهران، شیراز، قم، بجنورد و مشهد انجام می‌شود؛ علاوه بر این ستاد انتخابات کشور هم کار ثبت نام از داوطلبان مجلس خبرگان رهبری را انجام می‌دهد.
سخنگوی ستاد انتخابات کشور ادامه داد: مدارک مورد نیاز برای داوطلبان مجلس خبرگان عبارت است از عکس، اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی.
وی افزود: براساس ماده ۳ قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری افرادی که داوطلب ثبت نام در این انتخابات هستند باید دارای این ویژگی‌ها باشند: اشتهار به دیانت و وثوق به شایستگی اخلاقی، اجتهاد در حدی که قدرت استنباط بعضی از مسائل فقهی را داشته باشد و بتواند ولی فقیه واجد شرایط رهبری را تشخیص بدهد.
موسوی افزود: بینش سیاسی، اجتماعی و آشنایی با مسائل روز و اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و همچنین نداشتن سوابق سوء سیاسی و اجتماعی از دیگر شرایط ثبت نام در این انتخابات است.
وی با تاکید بر این که مرجع تشخیص این ویژگی‌ها فق‌های شورای نگهبان هستند، گفت: کسانی که رهبر انقلاب صریحاً و یا ضمناً اجتهاد آن‌ها را تأیید کرده باشند از نظر علمی نیاز به تشخیص فق‌های شورای نگهبان ندارند و البته ضرورت ندارد این داوطلبان ساکن یا متولد حوزه انتخابیه خودشان باشند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°