اختصاص 950 میلیارد ریال به دستگاه قضایی اصفهان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:54 - جمعه 24 مرداد 1399
کد خبر : ۷۵۱۰۱۸
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
در پایان سفر رئیس قوه قضائیه به اصفهان، 950 میلیارد ریال برای رفع کمبودهای واحدهای دادگستری این استان اختصاص یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام والسلمین سید ابراهیم رئیسی در پایان سفر به استان اصفهان و در نشست خبری گفت: ۲۳ نماینده از دستگاه قضا با سفر به شهرستان‌های استان اصفهان از نزدیک در جریان پرونده‌ها و مشکلات قضایی قرار گرفتند و نتایج را برای بررسی در شورای عالی استان گزارش دادند.

او افزود: براساس این گزارشها، برخی از واحد‌های دادگستری در بخش‌ها و شهرستان‌ها دارای مشکلاتی همچون کمبود فضای فیزیکی و تجهیزات هستند.

رئیس دستگاه قضا گفت: سازمان‌های وابسته ازجمله پزشکی قانونی، سازمان زندان‌ها هم دارای مشکلات جدی در برخی از شهرستان بودند که ۹۵۰ میلیارد ریال اعتبار اولیه برای رفع برخی از این مشکلات در نظر گرفته شد.

حجت الاسلام والسلمین سید ابراهیم رئیسی افزود: منابع لازم برای رفع تنگنا‌های پیش رو از محل اعتبارات قوه قضائیه و منابع استانی تامین خواهد شد.

وی افزود: همچنین مجموعه گزارش‌های ۲۳ هیئت در سفر به شهرستان‌ها و شش هیئت در مرکز استان از عملکرد دادگاه‌های مختلف و سازمان‌های مرتبط در سه ساعت برگزاری نشست شورای عالی قضایی با حضور آیت الله طباطبایی نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان همچنین عباس رضایی استاندار اصفهان مطرح و بررسی شد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: استان اصفهان با وجود ظرفیت‌ها در برخی مناطق با کمبود‌هایی روبروست که لازم است برطرف شود.

رئیس دستگاه قضا گفت: راهکار‌هایی هم برای رفع اطاله دادرسی و مشکلات پرونده‌ها و زندان‌ها مطرح و مقرر شد برای رفع این مشکلات اقدام شود.

حجت الاسلام والمسلمین رییسی افزود: در نشست شورای عالی قضایی هم تصمیم گیری شد برای رفع مشکل نیروی انسانی ازجمله قاضی و کارمند همچنین برای گسترش شبکه فن آوری در استان اقداماتی صورت گیرد که این اقدامات در راستای عدالت است و انتظار می‌رود برای تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها و تقویت بخش قضایی و بخش نظارتی قوه قضائیه تاثیرگذار باشد.

رئیس قوه قضائیه با جمع بندی تصمیمات سفر برای رفع مشکلات کشاورزان هم موضوع آب استان اصفهان را حل شدنی دانست و گفت: در این نشست مقرر شد کارگروهی تشکیل شود تا ضمن بررسی آرای شورای عالی امنیت ملی، شورای عالی آب و دیوان عدالت اداری کشور موضوع حقابه کشاورزان اصفهان بررسی و نتایج برای حل مشکل با دولت در میان گذاشته شود.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه مقرر شد شورای حل اختلاف کشاورزان تا چند روز آینده تشکیل شود افزود: کارگروهی هم برای پیگیری حق آب کشاورزان تشکیل شده که با مشارکت دستگاه‌های قضا، اجرایی و جامعه کشاورزان تمامی سوابق را مرور کنند تا راهکاری برای حل این مشکل ارائه شود.

او گفت: همچنین در این سفر تصمیم گیری شد قضات از کارشناسان اقتصادی و دانشگاهی برای کشف حقیقت در بررسی پرونده‌های اقتصادی کمک بگیرند که مشاوره از آن‌ها می‌تواند در روند رسیدگی به پرونده‌ها تاثیر گذار باشد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°