ایران اقدام آمریکا درقبال چین را محکوم کرد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:11 - چهارشنبه 13 فروردين 1399
کد خبر : ۷۵۱۱۰۸
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸
سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکوم کردم اقدام اخیر کنگره آمریکا در قبال چین تاکید کرد: آمریکا برای اظهار نظر درباره قومیت‌ها، نژادها و مسلمانان هیچ صلاحیتی ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به دخالت‌های مکرر آمریکا در امور داخلی کشور‌های مستقل بویژه جمهوری خلق چین اظهارداشت: آمریکا با سابقه‌ای ننگین در نسل کشی سرخپوستان و بردگی سیاه پوستان و قتل عام فرقه‌های داخلی و نیز قتل عام مسلمانان در افغانستان، عراق، سوریه، لیبی، فلسطین و یمن و عفو جنایتکاران جنگی از کمترین صلاحیت برای اظهار نظر در خصوص قومیت‌ها، نژاد‌ها و مسلمانان برخوردار نیست.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: تکرار اینگونه تجاوزات آشکار به اصول شناخته شده حقوق بین المللی صرفا تاکیدی است بر اینکه دخالت در امور دیگر ملت‌ها به یک اصل در سیاست خارجی هنجار ستیز آمریکا تبدیل شده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ایران ضمن محکوم کردن اقدام اخیر کنگره آمریکا در قبال چین، نسبت به روند روزافزون چنین رفتار‌هایی که صلح و ثبات جهانی را تهدید می‌کند، به جامعه جهانی هشدار داد و به کشور‌های مستقل توصیه کرد در مقابل هنجارشکنی‌های پی در پی و یکجانبه گرایی لجام گسیخته دولت آمریکا واکنش نشان دهند.
دوازدهم آذر ماه اعضای مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت ۴۰۷ رای موافق در برابر یک رای مخالف طرحی را تصویب کردند که از رییس جمهور این کشور می‌خواهد تا تحریم‌های شدیدی را علیه جمهوری خلق چین به اجرا بگذارد.
از جمله در این طرح، به تحریم «پولیتبورو» -دفتر سیاسی حزب کمونیست و از نهاد‌های اصلی سیاستگذاری در چین - مشخصا اشاره شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۶°