نگاه ویژه وزارت ورزش به فدراسیون‌های مدال آور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:58 - چهارشنبه 30 مهر 1399
کد خبر : ۷۵۱۱۸۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۵
وزیر ورزش معتقد است امکانات لازم برای فدراسیون‌های مدال‌آور باید ویژه‌تر و پررنگ‌ترفراهم باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
وزیر ورزش معتقد است امکانات لازم برای فدراسیون‌های المپیکی باید فراهم باشد و البته فدراسیون‌های مدال‌آور را ویژه‌تر و پررنگ‌تر دید.

آقای مسعود سلطانی فر در گردهمایی مشترک مدیران کل ورزش و جوانان استان‌ها با اشاره به نزدیکی المپیک ۲۰۲۰ اشاره کرد و گفت: کمتر از ۸ ماه به المپیک توکیو باقی مانده است که تا اینجا ۵ سهمیه کشتی، ۶ سهمیه تیراندازی، یک سهمیه تیراندازی با کمان قطعی شده و کسب سهمیه در کاراته و تکواندو هم محتمل است.

وی افزود: کاراته وضعیت خوبی دارد و امتیازات خوبی را از مسابقات مختلف کسب کرده است و پیش بینی می‌شود سهمیه خوبی بگیرد همچنین پیش بینی می‌شود کشتی هر ۱۲ سهمیه آزاد و فرنگی را کسب کند.

وزیر ورزش و جوانان با بیان این که در رشته بسکتبال کسب سهمیه کرده ایم گفت: در وزنه برداری دو سهمیه داریم که هنوز مشخص نشده است و در شمشیربازی و والیبال هم امید زیادی به کسب سهمیه داریم.

سلطانی فر با اشاره به شرایط سخت کسب سهمیه فوتبال، تصریح کرد: در این رشته هرچند ۴۴ سال است که سهمیه ورود کسب نکرده ایم، اما عزم و اراده‌ای خوب بین مسئولان و مدیران و بازیکنان وجود دارد تا جزو سه تیم از ۱۶ تیم آسیا و اقیانوسیه باشیم.

وی با اشاره به تعامل و همکاری خوب وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و پارالمپیک و مجموعه فدراسیون‌ها گفت: در ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک تصمیم گرفتیم که زمینه‌ها و امکانات لازم برای فدراسیون‌های المپیکی را فراهم کنیم، فدراسیون‌های مدال‌آور را ویژه‌تر و پررنگ‌تر ببینیم.

سلطانی فر افزود: در کشتی، وزنه برداری، تکواندو، شمشیر بازی، کاراته و دو ومیدانی امید کسب مدال داریم و در بقیه رشته‌ها مثل قایقرانی و دوچرخه سواری امیدواریم، اما با توجه به مقایسه با کشور‌های رنکینگ بالا، خیلی پیش بینی کسب مدال نداریم مگر اینکه اتفاق خاصی رقم بخورد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: از مدیران کل انتظار داریم در رشته‌هایی که شخصاً ورزشکاران کسب سهمیه کرده اند این قهرمانان مورد حمایت ویژه قرار بگیرند و مسائل معیشتی این قهرمانان با همکاری و هماهنگی‌ها در ستاد و استان‌ها حل شود.

سلطانی فر با بیان این که یکی از وظایف مهم مدیران کل استانی، حمایت همه جانبه از تیم‌ها و قهرمانان المپیکی و پارالمپیکی است افزود: در ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک تصمیم بر این شد که ۱۲ ماه و ماهی ۵ میلیون تومان به هر ورزشکاری که کسب سهمیه می‌کند حقوق داده شود و هر زمان این سهمیه کسب شد تمام ۱۲ ماه حقوق ماهی ۵ میلیون به قهرمان داده شود و همچنین از نظر جسمی، روحی، معیشتی و تغذیه به این قهرمانان رسیدگی و بر این موضوع نظارت شود.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی هم گفت: پیش نویس این اساسنامه و بازنگری انجام و در هیئت وزیران مطرح شد و​ مهر امسال کلیات آن در هیئت دولت به تصویب رسید و با ویرایش نهایی و نگارشی برخی جملات اصلاحات انجام و به زودی این اساسنامه ابلاغ خواهد شد.

سلطانی فر تصریح کرد: موضوع دستورالعمل هیئت‌های ورزشی نیز به گونه‌ای در این اساسنامه دیده شده است تا هم ضوابط فدراسیون‌های جهانی و هم اختیار و اقتدار وزارت و مدیران کل استان‌ها حفظ شود.
وی گفت: هر چیزی که به مصلحت و پیشرفت ورزشی کشور است، اختیار آن در این اساسنامه به وزارت ورزش و جوانان داده شده است.

سلطانی فر با اشاره به بداخلاقی‌ها و فحاشی‌های عده‌ای در ورزشگاه‌های کشور افزود: در کنار برخوردی که فدراسیون فوتبال قرار است سختگیرانه انجام دهد ما هم در وزارت ورزش کارگروه صیانت از ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی را با حضور دستگاه‌های فرهنگی و قضایی و اطلاعاتی تشکیل داده ایم که خوب است مدیران کل نیز در استان‌ها این ستاد را تشکیل دهند و در کنار برخورد قضایی، کار‌های فرهنگی که قطعا در کاهش این بداخلاقی‌ها موثر است انجام شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۵°