دلالیسم در لباس مدیریت به فوتبال ضربه می زند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:11 - شنبه 16 فروردين 1399
کد خبر : ۷۵۱۱۸۲
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۵
درودگر رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال با بیان اینکه دلالیسم در لباس مدیریت به فوتبال ما ضربه می زند، گفت: مدیریت در فوتبال باید به گونه ای باشد که از سرمایه های فوتبالی در جای مناسب استفاده شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

نادر فریادشیران مربی فوتبال با انتقاد از علمکرد فدراسیون فوتبال گفت: متاسفانه ارکان فوتبال در اختیار کسانی است که به فوتبال کشور ما چسبیده اند. رفتارهای نامناسب فدراسیون و بدرفتاری با مربی قبلی تیم ملی ( کی روش) موجب شد وی از ما شکایت کند. 

دلالیسم در لباس مدیریت به فوتبال ضربه می زند

 او با بیان اینکه قرارداد فدراسیون فوتبال با مارک ویلموتس، سرمربی فعلی تیم ملی فوتبال، یک ننگ تاریخی برای کشور ما است، افزود: استخدام مربی یعنی مربی باید در خدمت ما باشد و قوانین را اجرا کند اما رئیس فدراسیون فوتبال ( بالاترین مقام اجرایی فدراسیون کشور ) برای عقد قرارداد با ویلموتس به بلژیک می رود همچنین برای فسخ قرارداد نیز به یک کشور ثالث می رود درحالیکه مربی تیم قبل از بازی با عراق استعفا داده بود!

فریاد شیران در ادامه گفت: شفاف سازی بابت قرارداد مربی قبلی ( کی روش) که از ما شکایت کرده هنوز محرمانه است که قابل قبول نیست. قرارداد ویلموتس نیز که گفته شد 3 میلیون دلار بوده هنوز شفاف سازی نشده که نشان دهنده مدیریت ضعیف فدراسیون است.

در زمینه انتخاب سرمربی تیم ملی باید از مشاوران استفاده کرد و قوانین را اصلاح کرد.

فریاد شیران گفت: با توجه به اینکه استخدام سرمربی تیم ملی فوتبال باید با هدف انتقال دانش انجام شود اما در کشور ما با توجه به نداشتن مدیریت لازم این کار انجام نمی شود.

صادق درودگر رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال گفت: لازمه مدیریت فدراسیون فوتبال ارکان و عواملی از جمله، پیش زمینه دانش مالی، دانش روابط عمومی، دانش مدیریت، ایجاد ساختار، تسلط به قوانین حقوقی و مقررات بین المللی فوتبال است که تفاوت مدیر از غیرمدیر را مشخص می کند بنابراین هر اتفاقی باید در فضای مشخص و در مقایسه با اتفاق مشابه سنجیده شود. 

دلالیسم در لباس مدیریت به فوتبال ضربه می زند

او افزود: متاسفانه فوتبال در کشور ما به گونه ای است که هرکسی می تواند برای ما مشکل ایجاد کرده و حتی به کشور ما نیاید.

 رفتن آقای تاج به بلژیک اشکال داشت

وی با بیان اینکه عوامل زیرساختی برای تصمیم گیری و اجرا در فدراسیون فوتبال دارای اشکال است، افزود: ما در لحظه باید تصمیم بگیریم و تعریف درستی از نقشه راه برای رسیدن به هدف و برنامه ریزی های میان مدت و بلند مدت در کشور ما وجود ندارد.

او با بیان اینکه دلالیسم در لباس مدیریت به فوتبال ما ضربه می زند، گفت: شرایط در فوتبال باید به گونه ای باشد که از سرمایه های فوتبال استفاده لازم بشود.

او در پاسخ به این سوال که با توجه به وجود مربیان داخلی خوب و با تجربه چرا بر استخدام مربی خارجی تاکید داریم؟ گفت: به غیر از تایلند و ازبکستان، مربیان همه تیم های آسیایی خارجی هستند و با توجه به فضای ایجاد شده در کشور مجبور هستیم از مربیان نامدار استفاده کنیم.

درودگر در ادامه تاکید کرد: نگاه بین المللی در فدراسیون ما ضعیف است.

 سررشته داری از خبرنگاران ورزشی در ارتباط تصویری با برنامه نبض ورزش گفت: گم شدن نقش کمیته فنی در فدراسیون یکی از مشکلات ورزش ماست به گونه ای که کنارگذاشتن کی روش و انتخاب ویلموتس و بلافاصله کنار گذاشتن وی از جمله چالش هایی است که همچنان بی پاسخ مانده است. 

او افزود: تکیه بر فضای مجازی در این گونه امور بسیار واپسگرایانه است.

دلالیسم در لباس مدیریت به فوتبال ضربه می زند

علوی سخنگوی فدراسیون فوتبال نیز در ارتباط تلفنی با برنامه نبض ورزش با اشاره به اهمیت دولتی و خصوصی بودن فدراسیون فوتبال، گفت: فدراسیون بر اساس اساسنامه مباحث را پیگیری و اجرا می کند. 

او درباره وضعیت تیم ملی نیز گفت: درباره تعیین تکلیف آقای ویلموتس جلسه ای داشتیم که نتایج به سمع و نظر مردم خواهد رسید. 

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰°    ۱۹°