با اعتماد مردم مشارکت ها بیشتر می شود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:27 - پنجشنبه 08 خرداد 1399
کد خبر : ۷۵۱۴۳۳
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۹
دادستان کل کشور گفت: اگر اعتماد مردم جلب شود، مشارکت آن‌ها بیشتر می‌شود و این مساله در تحکیم یک مجلس مقتدر، اثرگذار و نقش‌آفرین مثمرثمر می‌باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  به نقل از ایرنا حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری روز شنبه در حاشیه نام‌نویسی داوطلبی نمایندگی مجلس تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز آخرین روز ثبت‌نام است و وظیفه خود دانستم برای عرض خسته نباشید به دست‌اندرکاران ستاد انتخابات سری بزنم و برای همین به ستاد انتخابات کشور در وزارت کشور آمدم.

وی افزود: در این بازدید روند ثبت‌نام را پیگیری کردم و خوشبختانه کار‌ها خوب پیش رفته است، امیدوارم تا آخر هم ثبت‌نام با صحت و سلامت به انجام برسد.

دادستان کل کشور با اشاره به جایگاه رفیع مجلس بیان کرد: عزیزانی برای انتخابات مجلس ثبت نام کردند و خود را در معرض ارزیابی قر ار دادند، اما با توجه به کثرت ثبت نام آنانی که در خود این توانایی را نمی‌بینند برای تسهیل کار گزینش خودشان انصراف دهند تا هم شورای نگهبان و هم هیات نظارت بتوانند با کیفیت بهتر کار را انجام دهند.

منتظری با اشاره به مساله سلامت انتخابات گفت: افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند خودشان اهتمام لازم را برای برگزاری یک انتخابات سلامت داشته باشند تا نیرو‌های مسئول به این موضوع ورود کنند.

وی ادامه داد: اگر اعتماد مردم جلب شود مشارکت آن‌ها بیشتر می‌شود و این مساله در تحکیم یک مجلس مقتدر، اثرگذار و نقش‌آفرین مثمرثمر می‌باشد.

پنج روز بعد از پایان ثبت نام ستاد استعلامات دادستانی نتایج را اعلام می‌کند
دادستان کل کشور درباره استعلاماتی که در دادستان کل انجام می‌شود، گفت: برخی استعلامات در دادستانی کل انجام می‌شود در دادستانی کل ستاد استعلامات فعالیت می‌کند و همکاران بنده از روز نخست در حال انجام وظیفه هستند.

منتظری اضافه کرد: پس از ۵ روز از پایان ثبت نام ستاد استعلامات در دادستانی کل کشور وظیفه دارد نتیجه را به هیات‌های اجرایی و نظارت اعلام کند.

وی از مردم خواست تا با حضور پرشور در انتخابات، مجلسی مقتدر مستقل و در تراز جمهوری اسلامی را رقم بزنند.

دادستان کشور کشور افزود: نقش مجلس در همه امور بی بدیل است و هر وقت مجلس مقتدر، توانمند و کارآمد باشد روال مجلس هم سهل‌تر خواهد بود.

دادستان کل کشور با اشاره به ۱۶ آذر روز دانشجو، گفت: دو نکته کوتاه راجع به این روز عرض می‌کنم اول این روز را به دانشجویان تبریک می‌گویم دوم اینکه خاستگاه روز ۱۶ آذر در مبارزه با استکبار جهانی بود. دانشجویان در آن زمان به خاطر دخالت‌های نابجای استکبار جهانی در سرنوشت کشور شهید شدند و دانشجویان این را مشی خود قرار دهند.
این مقام قضایی درباره چگونگی روند رسیدگی به شکایات داوطلبان اظهار داشت: قوه قضاییه براساس وظیفه و تکلیف قانونی که بر عهده دارد، درخصوص شکایات روند انتخابات که به این قوه داده می‌شود ورود می‌کند.
منتظری یادآورشد: شعب خاصی در سراسر کشور پیش بینی شده تا هم به تخلفات رسیدگی کنند و هم در صورت مشاهده، متخلف به قوه قضائیه اعلام می‌شود.

افراد موثر در اغتشاشات اخیر همچنان بازداشت هستند
دادستان کل کشور درباره تعداد بازداشتی‌های حوادث اخیر گفت: یک دسته کسانی بودند که وقتی در همان صحنه دستگیر شدند بلافاصله بعد از تحقیقات جزیی آزاد شدند. یکسری از بازداشت شدگان از کسانی بودند که با قرار‌های بسیار ساده مثل قرار التزام و قرار کفالت آزاد شدند.
منتظری تصریح کرد: تعدادی از آن‌ها که دلایل و مدارک نشان می‌دهد در صحنه اغتشاشات مرتکب جرایمی شدند و در ایجاد اغتشاش موثر بودند، همچنان در بازداشت هستند. امیدوارم با تدابیری که در دستگاه قضایی دیده شده، این افراد هم در اولین فرصت تعیین و تکلیف شوند.
وی گفت: آن‌هایی که امکان دارد با قرار آزاد شوند، در روز‌های آینده و آن‌هایی هم که به دادگاه باید معرفی شوند کیفر خواست آن‌ها آماده می‌شود. تلاش می‌کنیم این کار تسریع شود و امیدواری با همکاری نیروی انتظامی و دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی در اولین فرصت بتوانیم پرونده‌هایی که باید به دادگاه برود به دادگاه بفرستیم.

تعداد بازداشتی‌ها هر روز متغیر است
دادستان کل کشور درباره تعداد بازداشت شدگان گفت: از آنجایی که تعداد بازداشت شدگان هر روز متغیر است، امروز اگر من عددی بگویم ممکن است منطبق با واقعیت نباشد.
وی اضافه کرد: تلاش ما این است کسانی که دارای تقصیر و تخلف جزیی بودند آزاد شوند که اکثر آن‌ها هم آزاد شدند و آن‌هایی که در بازداشت هستند کسانی هستند که هنوز تحقیقات آن‌ها کامل نشده است.
منتظری با بیان اینکه به نیرو‌های انتظامی، اطلاعاتی و امنیتی تاکید کردیم سعی کنند زودتر تحقیقات آن‌ها تمام شود، گفت: این گونه مسایل گاهی اوقات مستلزم این است که تحقیقات کامل شود. چه در رابطه با تبرئه شدن آن‌ها چه در رابطه با اعلام جرم آنها.
دادستان درباره تعداد کشته شدگان هم گفت: هنوز آمار دقیقی از تعداد کشته شده‌ها نداریم، اما آنچه کمپانی‌های رسانه‌ای خارجی اعلام کردند درست نیست.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۵°