۱۳ هزار و ۸۹۶ نفر، داوطلب نمایندگی مجلس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:50 - سه‌شنبه 14 مرداد 1399
کد خبر : ۷۵۱۵۰۸
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۶
پایان مهلت ثبت‌نام داوطلبان انتخابات
سخنگوی ستاد انتخابات کشور از نهایی شدن نام‌نویسی ۱۳ هزار و ۸۹۶ داوطلب در انتخابات مجلس یازدهم خبر داد و گفت: آمار نهایی داوطلبان قبل از ظهر فردا (یکشنبه) اعلام می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایرنا، «سیداسماعیل موسوی» پس از پایان‌نام نویسی داوطلبان نمایندگی مجلس در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران با ارائه آماری از ثبت‌نام کنندگان افزود: یک‌هزار و ۶۰۵ نفر از داوطلبان زن و ۱۲ هزار و ۲۹۱ نفر مرد هستند.

به گفته وی، ۶۰۱ نفر از داوطلبان یعنی ۴درصد دارای تحصیلات حوزوی، ۱۴درصد با تحصیلات در مقطع دکترا، ۷۷ درصد دارای مدرک کارشناسی ارشد و بقیه دارای مدرک کارشناسی و پایین‌تر هستند.

دبیر ستاد انتخابات کشور خاطرنشان کرد: ۴درصد سابقه نمایندگی مجلس دارند و ۲۳درصد در گذشته دست کم یک بار داوطلب شدند.

موسوی خاطرنشان کرد: استان‌های تهران با ۳ هزار و ۱۳۸، اصفهان با هزار و ۹۹، خراسان رضوی با ۹۸۰، خوزستان با ۸۰۰ و فارس با ۷۳۹ داوطلب بیشترین داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی را به خود اختصاص داده اند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه امروز دومین روز نام نویسی از داوطلبان نمایندگان مجلس خبرگان رهبری هم بود، گفت: ۵۷ نفر در این دو روز برای نمایندگی خبرگان رهبری ثبت نام کردند که ۳۱ نفر برای حوزه انتخابیه تهران، ۱۷ نفر قم، و فارس، خراسان رضوی و خراسان جنوبی هر کدام ۲ نفر هستند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°