بروکراسی های اداری مانع اصلی توسعه صنعت کفش
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:05 - سه‌شنبه 14 مرداد 1399
کد خبر : ۷۵۱۵۰۹
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸
رئیس هیئت مدیره جامعه صنعت کفش ایران با اشاره به قدرت و تکنولوژی بالا در صنعت کفش ایران گفت: بروکراسی های اداری مانع اصلی و دژهای قانونی توسعه تولید در این صنعت هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمد عرب رئیس هیات مدیره جامعه صنعت کفش ایران با حضور در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر درباره میزان تولید کفش کشور گفت: تولید کفش کشور حدود 200 میلیون جفت است که 20 میلیون از آن چرم، 120 میلیون جفت ورزشی، بین 60 تا 80 میلیون جفت کفش نیز به صورت تزریق پلاستیک، دمپایی و صندل تولید می شود. 

عرب افزود: صنعت کفش ایران سابقه طولانی دارد. در شهرهای مشهد، قم، زنجان، اصفهان و تهران، تبریز و کرمانشاه از قدیم در تولید کفش فعال هستند و در این صنعت کمبودی نداریم. 

صنعت کفش؛ مشکلات و راهکارها

او درباره واردات کفش نیز گفت: واردات کفش به دلایل مختلف و تکنولوژی های جدید انجام می شود اما 70 تا 80 درصد کفش های ما تولید داخل است به جز کفش های فوتبال و اسکی که به بخش داخلی سپرده نمی شود و وارد می شود. او افزود: کفش ایمنی به صورت صد درصدی در داخل تولید می شود.

او با بیان اینکه قدرت و تکنولوژی صنعت کفش در ایران بسیار بالاست گفت: اما به دلیل برخی مسائل و بروکراسی های اداری و دژهای قانونی مانع توسعه تولید در حوزه صنعت کفش هستند.

رئیس هیئت مدیره جامعه صنعت کفش ایران افزود: ما نمی توانیم بر اساس قانون سال 46 از برای توسعه تولید در این صنعت استفاده کنیم که قانون در این زمینه نیاز به بازنگری دارد.

عرب افزود: با توجه به وابستگی بخش های مختلف این صنعت واردات در این حوزه به تولید صنعت کفش ضربه می زند و تکنولوژی را با مشکل مواجه خواهد کرد، تسهیل تولید از قاچاق جلوگیری می کند.

مدیرکل صنایع نساجی و کفش وزارت صمت در ارتباط تلفنی گفت: دولت در جهت تسهیل فضای کسب و کار با توجه به شرایط موجود سعی کرده ثبت سفارش ها به سرعت انجام شود.

صنعت کفش؛ مشکلات و راهکارها

محرابی گفت: کاهش واردات با پرکردن ظرفیت های خالی، ایجاد شهرکهای تخصصی صنعت کفش که در کارگروه ملی مطرح شده، هماهنگی با سازمان دامپزشکی برای تامین مواد اولیه پوست سنگین که مشکلات آن برطرف شده، ممنوعیت واردات کفش که از سال گذشته مطرح است و پیگیری می شود، رونق تولید با توجه به الزمات و استفاده از تبصره 18 بودجه سال 97 برای نقدینگی، استفاده از کمک های فنی و اعتباری به صورت تسهیلات، رصد مواد اولیه برای واحدهای تولیدی کفش از برنامه های حمایتی دولت در حوزه صنعت کفش است.

 

 

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°