ثبت‌نام ١۶ هزار و ١۴۵ داوطلب در انتخابات مجلس یازدهم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:43 - چهارشنبه 15 مرداد 1399
کد خبر : ۷۵۱۶۵۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
معاون سیاسی وزیر کشور گفت: تعداد افراد ثبت نام کننده در انتخابات مجلس یازدهم، نسبت به دوره گذشته حدود ٢٩ درصد افزایش داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
جمال عرف امروز در یک نشست خبری درباره امار نهایی داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم گفت: آمار کل ثبت نام داوطلبان در انتخابات مجلس که قطعی شده‌اند ١۵ هزار و ۶١٨ نفر است.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه طبق قانون باید قبل از ساعت ٢۴ شب گذشته ثبت‌نام‌ها تمام می‌شد، تعدادی از داوطلبان که در ستاد بودند، به صورت دستی فرم‌ها را پر کردند و اگر ثبت نام‌شان نهایی شود تعداد نهایی ثبت نام کنندگان به ١۶ هزار و ١۴۵ نفر افزایش می‌یابد؛ ۵٢٧ نفر فرم دستی تحویل گرفته اند.

عرف خاطرنشان کرد: حدود ٨۵ درصد داوطلبان انتخابات مجلس آقایان و ١٢ درصد را خانم‌ها تشکیل دادند.

وی با اشاره به رِنج سنی ثبت‌نام کنندگان در انتخابات مجلس نیز اظهار داشت: رنج سنی ٣۶ تا ۴٠ سه هزار و ٢٠٩ نفر و از ۴١ تا ۴۵ سال دو هزار و ٨٣٧ نفر و از ٧١ تا ٧۵ سال نیز ۶١ نفر ثبت نام کردند.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: بیشترین گرو‌های شغلی ثبت نام کننده در انتخابات مجلس نیز کارمندان با ۵ هزار و ۴۶۴ نفر و کمترین گروه شغلی شرکت کنندگان نیز نظامی‌ها با ٩٠ نفر بودند.

عرف تاکید کرد: ایثارگران نیز ٢۶ درصد با ۴هزار و ١٠١ نفر و نمایندگان ادوار ۴ درصد برابر با ۶٣٣ و افراد قبلاً دواطلب شده نیز حدود ٢٣ درصد برابر با ٣ هزار و ۵٣٣ نفر بودند.

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: نمایندگان کنونی که در یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت نام کردند نیز ٢ درصد برابر با ٢۴٨ نفر بودند.

وی درباره میزان تحصیلات ثبت نام کنندگان در انتخابات مجلس بیان داشت: بیشترین درصد مربوط به دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد با ١٢ هزار و ۴ نفر بودند و کمترین درصد نیز مربوط به حدود ۶٨٠ نفر با تحصیلات حوزوی بود.

عرف خاطرنشان کرد: تعداد افراد ثبت نام کننده در این دوره نسبت به دوره گذشته حدود ٢٩ درصد افزایش داشته است. هر روز تعداد آمار ثبت نام کنندگان نسبت به بازه زمانی مشابه دوره گذشته افزایش داشت و تنها روز جمعه شاهد کاهش آمار ثبت نام‌ها بودیم که روز شنبه با ۵هزار و ۵٠٠نفر ثبت نام این آمار روند افزایشی یافت.

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: تعداد ثبت نام کنندگان در انتخابات میان‌دوره‌ای ای مجلس خبرگان ٨١ نفر است که این ثبت نام‌ها ادامه دارد.

وی افزود: هیئت‌های اجرایی همه حوزه‌ها تشکیل شدند و بعد از طی مراحل قطعی ثبت نام و استعلام مراجع چهارگانه فرایند بررسی صلاحیت‌ها را آغاز می‌کنند.

عرف درباره خارج از نوبت ثبت نام کردن یکی از داوطلبان در روز گذشته گفت: کسی قبلاً مدارک ایشان را آورده بود.

وی درباره زمان اعلام احراز صلاحیت‌ها نیز توضیح داد: بعد از رسیدگی هیئت‌های اجرایی و استعلام از مراجع چهارگانه، معتمدین، فرماندار، استاندار و رییس ثبت احوال در یک پروسه ١٠ روزه مدارک و استعلام‌ها رسیدگی می‌شود و اسامی افراد تایید صلاحیت شده اعلام می‌شود.
 
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: در دو بازه زمانی ٢٠ روزه به اعتراضات رسیدگی می‌کنیم و جمعا کل فرایند رسیدگی به اعتراضات و احراز صلاحیت ها ۵٠ روز است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °