نحوه تعیین نرخ عوارض نوسازی مشخص شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 بهمن 1400
کد خبر : ۷۵۱۶۶۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
نمایندگان مجلس میزان و نحوه محاسبه نرخ عوارض نوسازی و عمران شهری را مشخص کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با ۱۱۸ رأی موافق، ۱۶ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۵ نماینده حاضر در جلسه با ماده ۵ لایحه درآمد پایدار و هزینه های شهرداری ها و دهیاری ها موافقت کردند.

بر اساس این ماده، نرخ عوارض نوسازی موضوع ماده ۲ قانون نوسازی و عمران شهری مصوب ۱۳۴۷.۰۹.۷ با اصلاحات و الحاقات بعدی هر سال به میزان ۲.۵ درصد ارزش معاملاتی موضوع صدر ماده ۶۴ قانون معافیت های مستقیم مصوب ۱۳۶۶.۰۲.۱۳ با اصلاحات و الحاقات بعدی آخرین تقویم تعیین می شود.

همچنین بر اساس تبصره این ماده مؤدیانی که از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون ظرف مدت یک سال نسبت به تعیین تکلیف نحوه پرداخت عوارض نوسازی معوق خود اقدام کنند، مشمول بخشودگی جرایم عوارض می شوند.

مجلس به قانونی شدن شورا‌های محلی رای نداد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رد یک استفساریه با قانونی شدن شورا‌های محلی مخالفت کردند.

نمایندگان مجلس در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه)، گزارش کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور را درخصوص رد طرح استفساریه بند ۷ ماده ۷۱ قانون تشکیلات و وظایف و اختیارات شورا‌های اسلامی کشور و انتخابات شهرداران را بررسی و نهایتا با اصل این طرح مخالفت کردند.

در این استفساریه پیش بینی شده بود که بند ۷ ماده ۷۱ قانون انتخابات شوراها، شامل تشکیل شورا‌های محلی نیز شود، لذا این استفساریه در راستای رفع خلاء قانونی و ایرادات دستگاه‌های نظارتی درخصوص قانونی شدن شورای محلی یا همان شورایاری‌ها در تهران و کلانشهر‌ها در دستور قرار گرفت، تا شورایاری‌ها جنبه قانونی پیدا کنند.

تصویب اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولت

نمایندگان مجلس با یک فوریت طرح اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولت موافقت کردند.

نمایندگان در جریان رسیدگی به درخواست دو فوریت طرح اصلاح قانون نظارت بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت با دو فوریت آن مخالفت و با یک فوریت آن موافقت کردند.

اقای حسن کامران به عنوان نماینده درخواست کننده دو فوریت این طرح گفت: در حال حاضر کارکنان بسیاری از نهاد‌ها از جمله فدراسیون‌ها و مناطق آزاد به سفر‌های خارجی می‌روند که از هیئت نظارت بر سفر‌های خارجی اجازه نمی‌گیرند و گزارشی نیز در انتهای سفر خود ارائه نمی‌کنند.

نماینده مردم اصفهان افزود: از آنجا که هزینه سفر‌های خارجی از محل بیت المال تهیه می‌شود، لازم است در شرایطی که بسیاری از مردم در تامین نیاز‌های اساسی خود دچار مشکل هستند تامین هزینه سفر‌های خارجی نظام‌مند و علت سفر نیز مشخص شود.

وی با تاکید بر لزوم شفافیت و صرفه جویی در سفر‌های خارجی ادامه داد: بر اساس این طرح افرادی که به ماموریت‌های خارجی می‌روند؛ باید ضمن دریافت اجازه از هیئت نظارت بر سفر‌های خارجی، گزارشی نیز از پایان سفر خود ارائه کنند تا جلوی خسارات وارده به بیت المال گرفته شود.

تشکر لاریجانی از رئیس جمهور برای ارائه گزارشِ لایحه بودجه ۹۹

آقای علی لاریجانی در نشست علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی پس از تقدیم لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور از سوی رئیس جمهور به مجلس، گفت: در اینجا از رئیس جمهور محترم که گزارشی را درباره لایحه بودجه سال آینده ارائه کرده و همچنین از اعضای دولت که در نشست امروز حضور یافتند، تشکر می‌کنیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱.۷۹°    ۶.۹۹°