افتتاح ۶ طرح با ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:24 - پنجشنبه 08 خرداد 1399
کد خبر : ۷۵۱۹۴۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۱
همزمان با سفر رئیس مجلس و وزیر نیرو به کرمانشاه؛
با حضور رئیس مجلس و وزیر نیرو در استان کرمانشاه، فردا سه شنبه ۶ طرح در حوزه آب و برق با بیش از ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار افتتاح و کلنگ زنی می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
تخت شاهی رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان کرمانشاه با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح‌ها در حوزه آب و برق، بیش از هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: در سفر رئیس مجلس و وزیر نیرو قرار است همزمان با طرح‌های دیگر سه پروژه نیروگاهی شامل افتتاح بخش گاز نیروگاه دالاهو و ارتقاء توان نیروگاه‌های اسلام آبادغرب و زاگرس نیز در استان افتتاح شود.

وی در ادامه افزود: در جریان سفر وزیر نیرو به استان کرمانشاه پروژه آبرسانی به ۵۵ روستا در سطح استان با اعتباری بالغ بر ۱۳۱ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره برداری می‌رسد که این پروژه بالغ بر ۳ هزار و ۳۰۰ خانوار روستایی با جمعیتی بیش از ۱۱ هزار و ۷۰۵ نفر را از آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند خواهد ساخت.

وی افتتاح پروژه خنک کاری و ارتقاء توان نیروگاه اسلام آبادغرب را با اعتباری در حدود ۱۱۰ میلیارد از دیگر پروژه‌هایی ذکر کرد که در سفر وزیر نیرو به استان کرمانشاه به بهره برداری خواهد رسید و گفت: این پروژه توان افزایش هفده و نیم درصد مگاوات انرژی در پیک را دارد.
رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان کرمانشاه افتتاح واحد دو بخش گازی نیروگاه دالاهو با ظرفیت اسمی ۳۱۰ مگاوات و با صرف اعتباری در حدود ۳۰۰ میلیون یورو، و ارتقاء توان نیروگاه زاگرس را از دیگر پروژه‌هایی اعلام کرد که وزیر نیرو در هشتمین هفته پویش "هرهفته الف. ب. ایران" افتتاح و یا کلنگ زنی خواهد کرد.
تخت شاهی افزود: همچنین در جریان سفر وزیر نیرو به استان کرمانشاه تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهر‌های سنقر و صحنه نیز کلنگ زنی خواهد شد.
به گفته تخت شاهی فاز اول پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر سنقر با ظرفیت هفت هزار و ۴۰۰ مترمکعب در شبانه روز، ۴۶ هزار نفر را تحت پوشش خواهد برد و اعتبار مورد نیاز برای اجرای فاز اول این پروژه بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان می‌باشد.
رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان کرمانشاه ادامه داد: پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر صحنه نیز در فاز اول با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان و ظرفیت ۶ هزار و ۴۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز، ۴۰ هزار نفر جمعیت این شهر را تحت پوشش قرار می‌دهد و همانند پروژه تصفیه خانه فاضلاب سنقر و تمامی پروژه‌های تصفیه فاضلاب مزیت‌هایی از قبیل افزایش سطح بهداشت و رفاه عمومی منطقه را به همراه خواهدداشت.
گفتنی است وزیر نیرو قرار است صبح فردا سه شنبه نوزده آذرماه به اتفاق دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در هفته نهم و در ادامه پویش هرهفته الف. ب. ایران، برای افتتاح و کلنگ زنی ۶ پروژه به کرمانشاه سفر کند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۵°