۳۰ ایستگاه متروی مسکو تهدید به بمب گذاری شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:23 - سه‌شنبه 14 مرداد 1399
کد خبر : ۷۵۲۱۷۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵
رسانه‌های روسیه از تهدید بمبگذاری در بیش از ٣٠ ایستگاه مترو در روسیه خبر داده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رسانه‌های روسیه به نقل از وزارت موقعیت‌های اضطراری روسیه با اعلام این خبر افزودند: یک فرد ناشناس با ارسال پست الکترونیکی به این وزارتخانه مدعی شده است که در بیش از ٣٠ ایستگاه متروی مسکو بمب و مواد منفجره جاسازی کرده است.

در حال حاضر نیرو‌های امنیتی روسیه و عوامل وزارت امور اضطراری این کشور در حال بررسی این موضوع هستند و تدابیر امنیتی در مترو‌های مسکو تشدید شده است.

پیام‌های تهدید آمیز از دو سال پیش در روسیه آغاز شده و به چالشی جدی برای دستگاه امنیتی این کشور تبدیل شده است.

در رویداد مشابه دیگری، چند ماه پیش خبرگزاری روسیه امروز و کاخ وزارت امور خارجه روسیه تهدید به بمب گذاری شده بود که به همین دلیل نیز کارکنان هر دو دستگاه از ساختمان‌های خود تخلیه شدند.

موج جدید تهدید‌های تلفنی با وجود آنکه قانون جدیدی در روسیه برای تشدید برخورد با چنین اقداماتی تصویب شده است از چندماه پیش دوباره از سر گرفته شد.

مقامات امنیتی روسیه بار‌ها اعلام کرده اند که اکثر این پیام‌ها از خارج از کشور و حتی اوکراین صورت می‌گیرد با این وجود هنوز گزارشی برای دستگیری افراد یا متهمان در این زمینه گزارش نشده است.

هر از چند گاهی تهدید تلفنی در روسیه باعث می‌شود که برخی از مجتمع‌های تجاری یا مراکز بزرگ فرهنگی، اجتماعی یا ترابری روسیه تخلیه شوند و به کنترل نیرو‌های امنیتی و ویژه درآید.

تاکنون هیچیک از این تماس‌ها جدی نبوده است، اما در فرودگاه‌ها باعث تاخیر پرواز‌ها و نگرانی مردم شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°