عرضه هزار میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:31 - سه‌شنبه 14 مرداد 1399
کد خبر : ۷۵۲۱۸۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷
فرابورس: هفتادوششمین عرضه اسناد خزانه اسلامی به ارزش هزار میلیارد تومان، چهارشنبه در فرابورس انجام می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، این اوراق که در نماد «اخزا۸۱۰» پذیرش شده‌اند، از سوی وزارت اقتصادی و دارایی منتشر شده است و در تاریخ ۶ آذرماه ۱۴۰۰ سررسید خواهد شد. بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سوی عملیات بازار فرابورس ایران، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به عنوان عامل پرداخت در سررسید معرفی شده است.

این اوراق جدید در بازار ابزار‌های نوین مالی فرابورس ایران گشایش می‌یابد و قیمت آن بر اساس مکانیزم عرضه و تقاضا، به صورت میانگین موزون معاملات تعیین شود. ارزش اسمی هر ورقه یک میلیون ریال بوده و ارزش کل این اوراق ۱۰ هزار میلیارد ریال است.

در همین حال طی هفته جاری، فرابورس ایران میزبان گشایش سری دیگری از اسناد خزانه اسلامی بود؛ این اوراق که در نماد «اخزا۸۰۸» منتشر شده‌اند، روز شنبه ۱۶ آذرماه در بازار ابزار‌های نوین مالی فرابورس برای اولین بار عرضه و هر ورقه آن ۶۸۷ هزار ریال کشف قیمت شد.

شایان ذکر است که در هفته جاری، رئیس جمهور حسن روحانی نیز با حضور در مجلس شورای اسلامی، لایحه بودجه ۱۳۹۹ را تقدیم مجلس کرد که بر اساس سند منتشر شده ۸۰۰ هزار میلیارد ریال به فروش اوراق مالی و اسلامی اختصاص یافته است؛ از این مقدار، معادل ۲۰۰ هزار میلیارد ریال آن به انتشار اسناد خزانه اسلامی (اخزا) بازمی‌گردد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°