واعظی: دولت مسئولیت خود را گردن صدا و سیما نمی اندازد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:32 - دوشنبه 20 مرداد 1399
کد خبر : ۷۵۲۴۶۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه مسئولیت اطلاع رسانی در طرح سهمیه بندی بنزین بر عهده دولت بود، گفت: ما مسئولیت خود را گردن صدا و سیما نمی اندازیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محمود واعظی در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که آیا دولت خود را در قضیه اطلاع رسانی سهمیه بندی بنزین مقصر می‌داند یا خیر؟ تصریح کرد: بله، مسئولیت این‌ها با دولت است.

وی گفت: وقتی آقای دکتر رحمانی فضلی فرمانده این مسائل می‌شوند و جلسات متعددی را برگزار می‌کنند، موضوع مشخص است. ایشان کمیته تعیین کرده‌اند از جمله کمیته اطلاع‌رسانی.

اقای واعظی افزود: صداوسیما نیز در کمیته اطلاع رسانی حضور داشت، اما با این حال، ما مسئولیت خود را گردن صداوسیما نمی‌اندازیم، ولی وقتی کمیته‌ای تشکیل می‌شود، کمیته‌ها متناسب با موضوع کار می‌کنند.
 
وی گفت: به نظر می‌رسد این وسط چند موضوع با هم قاطی شده، ضمن اینکه صداوسیما کار خودش را انجام داده است.

اقای واعظی اضافه کرد: به جای اینکه همه ما به اصل موضوع بپردازیم و این را که دیگر واردکننده بنزین نیستیم، مورد توجه قرار دهیم، به حاشیه‌ها می‌پردازیم. وی افزود: بنده شاهد برنامه‌های صداوسیما در قبل بوده‌ام و صدا‌و‌سیما در دولت‌های گذشته و در این دولت، همین مقدار کار کرده بود.
 
روند حقوقی زندانیان فرانسوی باید طی شود
رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره درخواست رئیس جمهور فرانسه برای بازگرداندن دو زندانی فرانسوی در ایران، گفت: اگر رئیس جمهور فرانسه تبادل فرانسوی‌هایی را که در ایران بازداشت هستند، خواستار است، باید مراحلش در قوه قضاییه طی شود، وقتی مراحل طی شد، ما باید بگوییم نتیجه اش چیست و به آن‌ها منتقل کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه بحث تبادل زندانی‌ها چیز جدیدی نیست و در چهل سال گذشته با کشور‌های مختلف انجام شده است، اظهار داشت: موضوع تبادل زندانیان با هیچ کشوری بسته نیست، اما به این معنی نیست که اگر کسی در جایی خلاف کرد، قوه قضاییه به آن رسیدگی نکند.
 
 
سفر روحانی به ژاپن؛ احتمالا هفته آینده
واعظی، درباره کم و کیف سفر رئیس جمهور به ژاپن هم گفت: دعوت رسمی بعد از سفر آقای آبه شینزو به تهران مطرح شد؛ همچنین، چون ایران به اجلاسی در مالزی دعوت شده است، اعلام کرده ایم بعد از این سفر اگر شرایط آماده باشد، آمادگی داریم به ژاپن سفر کنیم؛ الان احتمالا فرستاده ویژه ژاپن در تهران است و اگر هماهنگی‌ها انجام شود این سفر اواخر هفته آینده صورت می‌گیرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در این سفر پیام خاصی فرستاده می‌شود؟ گفت: پیغام خاصی نیست و تنها یک سفر دوجانبه است.

برخی کشور‌ها روی اتفاقات آبان حساب باز کرده بودند
رئیس دفتر رئیس جمهور اظهارات مقامات برخی کشور‌ها در حمایت از اغتشاشگران را ناشی از به هم ریختگی آن‌ها پس از پایان اتفاقات آبان ماه دانست.
واعظی در خصوص حمایت برخی کشور‌های اروپایی و به ویژه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از اغتشاشات اخیر در کشور تصریح کرد: بسیاری از کشور‌ها به ویژه آمریکا، برخی کشور‌های اروپایی و همچنین برخی کشور‌های ارتجاع منطقه و رژیم صهیونیستی روی اتفاقات آبان ماه خیلی حساب باز کرده و حتی برنامه ویژه تهیه و مصاحبه کرده بودند.

وی افزود: زمانی که ظرف ۴۸ ساعت این اتفاقات پایان یافت؛ این‌ها به هم ریختند و برای اصلاح حرف‌های گذشته شان به یک سری اظهارات و پراکنده گویی متوسل شدند که هیچگونه پایه و اساسی ندارد.
 
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: باید از همه ارگان‌ها و نیرو‌های امنیتی و انتظامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج تشکر کنیم چرا که در زمانی کوتاه اقدامات بسیار خوبی انجام دادند؛ کار بزرگ‌تر را مردم انجام دادند که در سراسر کشور میلیونی به میدان آمدند و مخالفت خود را با این گونه روش‌ها و تخریب‌ها اعلام کردند؛ این اقتدار کشور و مردم و نظام ما را نشان می‌دهد.
وی افزود: از طرفی دیگر دشمنان ما منفک شده اند و مطالبی می‌گویند، اما موضع ما همیشه در مواجهه با این اظهارات روشن است؛ ما کشور‌ها را در این شرایط خوب می‌شناسیم و مراودات خود را نیز بر همین اساس تنظیم می‌کنیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۷°