ایتالیایی‌ها از بازگشت استراماچونی خبر دادند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:50 - شنبه 14 تير 1399
کد خبر : ۷۵۲۵۴۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۶
نشریات ورزشی ایتالیا از توافق استراماچونی و استقلال تا خرداد ۹۹ خبر دادند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 پس از آنکه اسماعیل خلیل‌زاده، سرپرست باشگاه استقلال از فراهم شدن مقدمات واریز بخشی از دستمزد استراماچونی، سرمربی ایتالیایی استقلال خبر داد، نماینده این مربی و نشریات ایتالیایی نیز بازگشت قریب الوقوع او به ایران را تائید کردند.

نشریه توتومرکاتو علاوه بر این، از ورود مقامات سیاسی به این ماجرا خبر داد و نوشت مسئولان وزارت امور خارجه خواستار برطرف کردن مشکل به ویژه مشکلات اداری شده اند.
ایتالیایی‌ها از بازگشت استراماچونی خبر دادند
مرکاتو نوشت: استراماچونی به استقلال باز می‌گردد و قرارداد جدیدی تا ژوئن (خرداد) امضا می‌کند.

نشریه لاریپابلیکا نیز به نقل از استراماچونی تیتر زد: من فرار نکرده ام و آماده ام که به استقلال بازگردم.
ایتالیایی‌ها از بازگشت استراماچونی خبر دادند

استراماچونی در مصاحبه خود تصریح کرده است که: "اگر مشکل حل شود، بلافاصله هواپیما می‌گیرم و برمی گردم".

وی می‌افزاید: من فرار نکرده ام، اما اگر نتوانم کار کنم، معنی ندارد که در ایران بمانم.

این مربی ایتالیایی گفت: اگر توافقی صورت گیرد، بلافاصله هواپیما می‌گیرم و باز می‌گردم، من فقط منتظر تماس نماینده ام هستم تا از توافق مطلعم کند.

به نوشته مرکاتو ماجرای استراماچونی ساده است؛ او می‌خواهد دستمزدش را به حسابش در ایتالیا و به یورو واریز کنند.

مرکاتو افزود: اما همین کار به ظاهر ساده مالی به دلیل تحریم‌های امریکا در ایران با مشکلاتی روبرو است و موانع فنی وجود دارد.

استراماچونی باوجود گلایه از پرداخت نشدن دستمزدش طبق قرارداد، می‌گوید: البته اینطور نبود که آن‌ها قصد پرداخت نداشتند و می خواستند که هرگز این پول را ندهند، آن‌ها یک مشکل بسیار جدی در این راه دارند که به تحریم‌های امریکا مربوط است.

سخنان استراماچونی باوجود آنکه در فضایی خارج از دنیای سیاست مطرح می‌شود، اما آشکارا نشان می دهد که ادعا‌های مقامات امریکایی درباره اینکه تحریم‌ها فقط حکومت ایران را هدف گرفته و آسیبی به زندگی مردم وارد نمی کند، بی اساس است.

این مربی ایتالیایی با اشاره به تاثیر منفی تحریم ها روی موضوعاتی مانند سرگرمی و فوتبال، می‌گوید: تحریم‌ها تاثیر مستقیم روی جنبه‌های مختلف زندگی مردم دارد.
 
استراماچونی ابراز امیدواری می‌کند که فیفا قوانینی در این باره داشته باشد.

ایتالیایی‌ها از بازگشت استراماچونی خبر دادند
ابراز علاقه هواداران استقلال به استراماچونی و درخواست هایشان از مسئولان برای حل مشکل نیز مورد توجه نشریات ایتالیایی قرار گرفته و در این باره از استراماچونی سوال می‌کنند.
او می‌گوید: واقعا که اتفاق زیبایی برای من است و باعث غرور و افتخارم شده است.

استراماچونی اصولا حضور در ایران را یک تجربه خاص و بی نظیر در زندگی خود و خانواده اش می‌داند و می‌گوید: این یک افسانه زیبا در زندگی ما بود که با استقلال آغاز شد".

مربی سابق اینتر و اودینزه درباره علت اعتراض هواداران به مسئولان دولتی نیز می‌گوید: این کاملا طبیعی است، چون باشگاه ۱۰۰ درصد متعلق به دولت است و طبیعی است که هواداران خواسته هایشان را به وزیر ورزش بگویند.

با این حال، برخی از نشریات ایتالیایی ورود مسئولان دولتی به ماجرای استراماچونی را نشان دهنده اهمیت موضوع در ایران توصیف کرده اند.

گازتا دلو اسپورت نیز نوشت: آندره پاسترلو، نماینده استراماچونی تاکید کرده است که علت ترک ایران، مذاکره با تیم دیگری نبوده و او به محض اینکه باشگاه نشان دهد به تعهداتش پایبند است، باز می‌گردد.
ایتالیایی‌ها از بازگشت استراماچونی خبر دادند
توتو اودینزه نیز که پیش از این بازگشت استراماچونی را نشانه تمایل او به پیوستن به اودینزه قلمداد کرده بود، از بازگشت قریب الوقوع این مربی به ایران خبر داد و نوشت که او برسر قرارداد جدیدی تا ژوئن (خرداد) با استقلال به توافق رسیده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°