انتصاب آقازاده‌ها در وزارت بهداشت ممنوع شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:42 - سه‌شنبه 29 مهر 1399
کد خبر : ۷۵۲۷۱۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳
معاون توسعه مدیریت و منابع و برنامه ریزی در نامه‌ای به معاونان، مشاوران و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، انتصاب وابستگان و نزدیکان را در پست‌های اجرایی و غیر اجرایی در وزارت بهداشت ممنوع اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سید کامل تقوی نژاد روز پنجشنبه در این نامه نوشت: نصب افراد در پست‌هایی که در ساختار و تشکیلات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و همچنین دانشگاه‌ها تعریف نشده است در قالب ابلاغ انشایی از وجاهت قانونی برخوردار نیست. کلیه همکاران قبل از صدور هرگونه حکم و ابلاغ جهت مدیران کل، معاونان و مشاوران و نفرات اول بعد از خود در دستگاه اجرایی ضمن کسب نظر مراجع ذی ربط، نظر و تایید نهایی مقام وزارت را اخذ کنند. بدیهی است عدم تایید ایشان منجربه لغو حکم صادره خواهد شد.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: با توجه به شرایط حساس کشور و جو سیاسی قبل از انتخابات مجلس شورای اسلامی، هرگونه نقل و انتقال و انتصاب مدیران ارشد در سطح استان‌ها که با فشار سیاسی و در راستای حمایت از جریان خاصی و توسط فرد یا جریان سیاسی محلی مورد بهره برداری قرار گیرد مطرود و غیر قابل قبول است.

تقوی نژاد نوشت: همان‌گونه که بار‌ها توسط وزیر بهداشت مورد تاکید قرار گرفته، انتصاب وابستگان و نزدیکان در پست‌های اجرایی و غیر اجرایی در سطح وزارت خانه ودانشگاه‌ها مذموم و غیر منطبق با شیوه شایسته سالاری و عدالت خواهی دولت تدبیر و امید است؛ بنابراین با پرهیز از این شیوه ناپسند حتی در صورتی که بستگان و نزدیکان شایسته داریم با استفاده از اندیشه خردمندانه ایشان به شیوه نظرخواهی غیر مستقیم و غیر رسمی ازصدور هرگونه ابلاغ اجرایی و مشورتی برای ایشان و تقویت ذهنیت ژن خوب در اذهان جامعه دوری جوییم.

حکم انتصاب مشاور عالی وزیر بهداشت برای پسرش به عنوان دستیار ویژه در روز‌های اخیر در فضای مجازی حاشیه‌هایی به همراه داشت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۶°