دو پژوهشگر ایرانی در جمع یک درصد پژوهشگران برتر جهان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:51 - دوشنبه 20 مرداد 1399
کد خبر : ۷۵۲۷۱۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵
دو عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی ارومیه، براساس اعلام پایگاه‌های (ESI) و (WOS)، در جمع یک درصد پژوهشگران برتر جهان قرار گرفتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از روابط عمومی وزارت علوم؛ بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، آقایان دکتر محمد پورمحمود آقابابا، عضو هیئت علمی گروه مهندسی برق از دانشکده فناوری‌های صنعتی و دکتر وحید زارع، عضو هیئت علمی گروه مهندسی مکانیک از دانشکده انرژی‌های تجدیدپذیر دانشگاه صنعتی ارومیه در جمع یک درصد نویسندگان برتر جهان در حوزه‌های پژوهشی قرار گرفتند.
در این ارزیابی که با بررسی سوابق پژوهشی محققان در بازه زمانی ۱۰ ساله و با روش شناسی پیشرفته شناسایی از پایگاه استنادی ESI و WOS مورد مطالعه قرار گرفته است، سه شاخص استنادات کل به مقالات نویسنده، تعداد متوسط خوداستنادی به ازای هرمقاله و متوسط درصد خوداستنادی یک نویسنده به عنوان معیار‌های مهم ارزیابی مورد استفاده قرار گرفته اند که به طور متوسط در داده‌های جهانی و نمونه‌های مطالعه شده، به ترتیب با مقادیر ۱.۵، ۶ و ۱۴ درصد در محدوده نرمال شناخته می‌شوند.
طبق گزارش معاونت پژوهش و فناوری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، آقای دکتر پورمحمود با تعداد کل ۵۷ مقاله و شاخص H-index معادل ۲۳ و آقای دکتر زارع با تعداد کل ۲۵ مقاله و شاخص H-index معادل ۱۹ موفق به کسب این عنوان شدند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۷°