آغاز ثبت‌ نام مسکن‌ ملی در ۶ استان جدید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:08 - شنبه 25 مرداد 1399
کد خبر : ۷۵۲۹۸۴
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
ثبت‌ نام مسکن ملی در استان های اصفهان، زنجان، گیلان، هرمزگان، مازندران و لرستان آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 متقاضیان تا دوشنبه ۲۵ آذر فرصت دارند در سامانه مسکن ملی ثبت نام کنند.
 
در طرح اقدام ملی مسکن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی شامل ۲۰۰ هزار واحد در شهر‌های جدید، ۱۰۰ هزار واحد در شهر‌های زیر ۵۰ هزار نفر و ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده احداث شود.
 
متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از اول فروردین ۸۴ به بعد باشند و پس از انقلاب اسلامی از امکانات نهاد‌های عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد.
 
به عبارتی فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد.

شرط دیگر متاهل یا سرپرست خانوار بودن است. البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند.

داشتن حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا از دیگر الزامات است.

سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود.

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی و امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط اعلام شده است.
 
مردم تهران می‌توانند در آخرین هفته آذر در یکی از شهر‌های جدید اطراف تهران که فعلا پرند و پردیس اعلام شده است، ثبت نام کنند.
 
ثبت نام متقضایان براساس ظرفیت‌های مشخص شده از ساعت ۱۰ صبح امروز (شنبه ۲۳) آغاز و تا ساعت ۲۴ دوشنبه (۲۵ آذر) در سامانه https://tem.mrud.ir/ پایان می پذیرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°