کاهش عوارض آزادراه ها با روش پیمایشی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:07 - پنجشنبه 08 آبان 1399
کد خبر : ۷۵۳۰۰۱
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
معاون برنامه ریزی سازمان راهداری کشور گفت: دریافت عوارض در آزاد راه های کشور به صورت پیمایشی موجب کاهش هزینه کاربران می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مقبلی، در ارتباط تلفنی با برنامه پیگیری شبکه خبر با بیان اینکه، پرداخت عوارض در آزاد راه های کشور در سابق تا اواخر سال گذشته به صورت دستی( سنتی) پرداخت می شد، افزود: همچنان پرداخت عوارض در برخی از آزاد راه های مشارکتی کشور به روش دستی( سنتی ) انجام می شود.
 
معاون برنامه ریزی سازمان راهداری کشور گفت: از ابتدای سال جاری، عوارض آزاد راه های تهران - قم، قم - تهران، تهران ساوه و کرج - قزوین که دولتی هستند به صورت الکترونیکی دریافت می شود.
 
مقبلی در ادامه با بیان اینکه درصدد هستیم دریافت عوارض در این آزادراه ها بصورت پیمایشی انجام شود، افزود: در این طرح رانندگان عوارض عبور از یک آزادراه را به صورت کامل پرداخت نمی‌کنند و نرخ بر اساس مسیر طی شده محاسبه خواهد شد.
 
وی گفت: با نصب دوربین‌های بیشتر روی دروازه‌های شناسایی خودروها و سیستم دریافت عوارض الکترونیک، مبلغ عوارض براساس مسافتی که هر خودرو در آزادراه طی می‌ کند و به نسبت استفاده از امکانات آزادراهی، محاسبه و دریافت می شود.
 
معاون برنامه ریزی سازمان راهداری کشور گفت: برای الکترونیکی کردن سایر آزاد راه ها باید زیر ساخت های مناسب نرم افرازی و سخت افزاری مهیا و نصب دوربین های مخصوص انجام شود. 
 
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۲°