دستگیری اعضای شرکت‌ های هرمی در تهران

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:30 - شنبه 09 فروردين 1399
کد خبر : ۷۵۳۰۷۵
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری ۱۱ تن از اعضای شرکت‌ های هرمی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سرهنگ تقی پور گفت:این افراد به بهانه استخدام از جوانان تحصیل کرده شهرستانی مبلغ ۲۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند.
 
وی افزود: در ابتدای آذر امسال تعدادی از خانواده‌های ساکن در سایر استان‌ ها با مراجعه به مراجع قضائی در تهران شکایت‌ هایی با عنوان نبودن و یا دزدیدن فرزندانشان طرح کردند.
 
تقی پور گفت: پرونده‌های طرح شده به اداره یازدهم پلیس آگاهی ارجاع که در تحقیقات پلیسی مشخص شد شاکیان می‌توانند با فرزندانشان ارتباط تلفنی هر چند وقت یک بار برقرار کنند.
 
این مقام انتظامی گفت: کارآگاهان با ظن اینکه این افراد در دام شرکت‌ های هرمی افتاده اند، پرونده مرتبط با جرایم شرکت‌های هرمی را بررسی و برای ادامه تحقیقات در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم قرار دادند.
 
تقی پور افزود: یکی از شاکیان درباره نحوه نبود فرزندش گفت: چند ماه قبل فرزندم به تشویق یکی از دوستانش برای استخدام در یک شرکت بزرگ دولتی راهی تهران شد و چند روز بعد درخواست مبلغ ۴۰ میلیون تومان بابت رهن خانه کرد و بعد از دریافت پول ارتباطش با ما قطع شد و فقط هر چند ماه یک بار تماس تلفنی داشتیم و به هیچ عنوان حاضر به بازگشت نیست.
 
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی، گفت: کارآگاهان با انجام یک رشته اقدامات پلیسی و میدانی موفق به شناسایی مخفیگاه این متهمان در محدوده خلیج و کوهسار شدند و با اخذ دستور قضائی در دو عملیات همزمان، اعضای این دو شرکت شناسایی و دستگیر شدند.
 
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت، افزود: ۱۱ تن از اعضاء این باند تاکنون در فعالیت با این شرکت‌ ها دستگیر شده اند که از هرکدام بش از  ۴۰ میلیون تومان کلاهبرداری شده است.
 
وی اضافه کرد: کارشناسان ارزش ریالی این کلاهبرداری‌ها را ۲۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.
 
تقی پور به والدین توصیه کرد: با نظارت بر روابط فرزندان خود با دوستانشان به افراد فریبکار مجال اغفال فرزندانشان را ندهند.
 
ماهیت دروغین شرکت‌های هرمی کاملا در پایتخت شناخته شده  است و این افراد دیگر قادر به عضوگیری از بین جوانان تهرانی نمی‌باشند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸°    ۱۶°