توسعه گردشگری، اولویت وزارت میراث فرهنگی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:45 - دوشنبه 05 اسفند 1398
کد خبر : ۷۵۳۰۸۶
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: اولویت این وزارتخانه انجام مطالعات و پژوهش‌های کاربردی در بخش گردشگری است تا شاهد رونق اقتصاد گردشگری در کشور باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در هر سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و هنر‌های دستی دو پژوهش کاربردی نیاز داریم، اما اولویت وزارتخانه در انجام مطالعات و پژوهش‌های کاربردی در بخش گردشگری است تا شاهد رونق اقتصاد گردشگری در کشور باشیم.
 
علی اصغر مونسان در مراسم هفته پژوهش که در سالن اجتماعات موزه اسلامی با حضور کارشناسان و مسئولان برگزار شد، تأکید کرد: پژوهش‌ها باید هدفمند باشد و زنجیره ارزش را طی کند، تنها در این صورت است که می‌توانیم برنامه ریزی‌های مورد نظر را بر اساس نتایج مطالعات و پژوهش‌ها تدوین کنیم.
 وی گفت: در پژوهش‌های کاربردی باید به مشکلات و چالش‌ها و ارائه راهکار‌های رفع آن توجه شود و اینکه با اجرای دستاورد‌های پژوهشی باید به اهداف تعیین شده دست یابیم.
 مونسان افزود: پژوهش‌ها و موضوعات مربوط به حوزه‌های گردشگری، هنر‌های دستی و میراث فرهنگی باید مکمل یکدیگر باشد، اگر تاکنون پژوهش و مطالعه در این سه حوزه به تولید علم و ارائه راهکار منجر شده است کار با ارزشی بوده و از این پس نیز باید این روند ادامه یابد.
 وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: نتایج پژوهش‌ها و مطالعات در حوزه‌های میراث فرهنگی، گردشگری و هنر‌های دستی باید بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده تهیه، تدوین و به ارتقای بهره وری در این حوزه‌ها منجر شود.
 وی با اشاره به اینکه تعداد مقالات و پژوهش از شاخص‌های مهم پیشرفت و توسعه یافتگی در کشور‌های جهان است، افزود: چند سالی است که به حوزه پژوهش و دستاورد‌های آن در بخش میراث فرهنگی توجه شده است و ما باید برای اینکه در رده کشور‌های شاخص قرار گیریم پژوهش‌هایی با هدف و هدایت شده انجام دهیم تا به ارتقای بهره وری منجر شود.
 وی گفت: در پژوهشگاه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پژوهش‌های خوبی انجام شده است، اما باید این پژوهش‌ها کاربردی باشد.
 وی بر همکاری بر سازمان‌های علمی جهانی تأکید کرد و گفت: باید تبادل علمی در هر سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بخش علمی با این سازمان‌ها انجام شود.
 وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه بر حمایت و توجه از کسب و کار‌های نوپا (استارت آپ ها) به ویژه در بخش گردشگری تأکید کرد و افزود: پژوهش‌های کاربردی هدف دار می‌تواند به رشد و تعالی کسب و کار‌های نوپا (استارت آپ ها)، کارآفرینی و رشد اقتصاد گردشگری کمک کند.
 مونسان همچنین گفت: پژوهشگاه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می‌تواند نقطه اتصال وزارتخانه با کسب و کار‌های نوپا و بخش خصوصی باشد.
 وی همچنین از مسئولان پژوهشگاه میراث فرهنگی، گردشگری و هنر‌های دستی خواست در بخش مجلات مربوط به فناوری، افراد موفق در استارت آپ و کارآفرینان را معرفی و علل موفقیت آن‌ها را نیز برای ارائه این دستاورد‌ها به دیگر علاقه‌مندان منتشر کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۶°