تجلیل استادان دانشگاه‌ها از بصیرت ملّی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:50 - دوشنبه 16 تير 1399
کد خبر : ۷۵۳۴۰۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۰
۷۷۷ نفر از اعضای جنبش استادان دانشگاه‌ها در بیانیه‌ای از خودآگاهی ملّی و انقلابی مردم در تفکیک صف اعتراضات اجتماعی با شورش‌های ضد ملّی تجلیل کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در این بیانیه تاکید شده است: "تلاش برخی عناصر غرب زده و جریان‌های سیاسی «خطاکار» برای نشاندن «باطل» به جای «حقّ» و «تحریف» و «مغالطه» (در موضوع اغتشاشات آخر آبان) مردم را فریب نخواهد داد.
 
در بیانیه مذکور همچنین آمده است: اغتشاشگران هم هیچ‌گاه نمی‌توانند «ملّت بزرگ ایران» نام‌گذاری و مظلوم جلوه داده شوند. منحرفان، شبه روشنفکران و مقلدان اندیشه‌های غرب به دامان ملت بازگردند و از ادامه راهی که پیش‏تر گروهک‌های ضد مردمی رفتند پرهیز کنند."

در بیانیه اعضای جنبش استادان دانشگاه‌ها با اشاره به این که استادان انقلابی به مشکلات و وضع سیاسی و اجتماعی حسّاس و دغدغه‌مندند آمده است: استادان مسلمان و وطن‌خواه دانشگاه‏‌ها عمیقاً براین باورند که باید «حقّ اعتراض مردم» به‌رسمیّت شناخته شده و صدای مردم به‌وضوح شنیده شود."

بیانیه با اشاره به وضع اقتصادی نامساعد و سختی معیشت مردم و لزوم ریشه‌یابی این وضع افزوده است: سیاست اقتصادی اشتباه، فقدان مهارت نظری گفتگو با مردم و غافلگیری مردم در حادثه اخیر، بر حجم مشکلات و دشواری‌های ذهنی و اقتصادی افزوده است. اعضای جنبش استادان دانشگاه‌ها با تاکید بر اینکه همه باید به‌جای «فرافکنی» و «طلبکاری» و دل‏ سپردن به بیگانگان پاسخ‌گوی مشکلات مردم باشند از مسئولان خواسته اند به خواسته‌های معیشتی و اقتصادی توده‌های مردم توجه و براساس وعده‌های خویش، با تشدید نظارت‌ها قویاً از روند افزایش قیمت دیگر کالا‌ها جلوگیری کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۳°