کاهش ۳۰ درصدی مراجعه به مراکز درمانی تایید نشد!
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:13 - يکشنبه 30 شهريور 1399
کد خبر : ۷۵۳۷۸۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
مدیر عامل بیمه سلامت ایران، گفت: تغییرات بار کاهش مراجعات به مراکز درمانی تابع سال‌های گذشته است و آمار نسبت داده شده به معاون بیمه سلامت را تایید نمی‌کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مهندس طاهر موهبتی در ارتباط با برنامه پیگیری شبکه خبر افزود: آنچه در این مصاحبه بر آن تاکید شد آن است که در سازمان بیمه سلامت چند اقدام صورت گرفته است که نتیجه آن کاهش بار مراجعات بیمه شدگان به مراکز درمانی است.
 
کاهش ۳۰ درصدی مراجعه به مراکز درمانی تایید شد

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات انجام گرفته " رفع هم پوشانی" بیمه هاست افزود: ما در کشور چندین نوع بیمه داریم و افرادی هستند که هم دفترچه بیمه تامین اجتماعی دارند هم سازمان نیرو‌های مسلح و هم دفترچه بیمه سلامت.

بر اساس توافق انجام شده در این خصوص بیمه شدگان سلامت که بیمه آن‌ها با سایر بیمه‌ها هم پوشانی داشته باشد بیمه سلامت آن‌ها حذف می‌شود.
 
موهبتی افزود: ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار هم پوشانی بیمه سلامت فقط با سازمان تامین اجتماعی داشته ایم که تاکنون دفترچه بیمه سلامت ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از این افراد حذف شده است.

وی ادامه داد: البته این به معنای این نیست که بار مراجعه به مراکز درمانی کاهش یافته است بلکه این افراد به استفاده از بیمه تامین اجتماعی سوق داده شده اند.

مدیر عامل بیمه سلامت ایران، همچنین با بیان اینکه در بین ۵ صندوق تحت پوشش بیمه سلامت، صندوق بیمه سلامت همگانی رایگان است افزود: بر اساس قانون بودجه دو سال گذشته افرادی که بیمه رایگان هستند باید فقط به مراکز دولتی مراجعه کنند و به این ترتیب بار مراجعه به مراکز درمانی خصوصی هم کاهش یافته است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۲°