مشکل حل نشدنی در کشور نداریم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:03 - دوشنبه 05 اسفند 1398
کد خبر : ۷۵۳۹۲۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰
رئیس قوه قضائیه گفت: کشور ما داشته‌های زیادی دارد و با مدیریت جهادی و استفاده از همه ظرفیت‌ها، هیچ مشکل حل نشدنی در کشور وجود ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم رئیسی، عصر سه شنبه در ششمین همایش ملی مدیریت جهادی در مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما خاطرنشان کرد: داشتن این نگاه که دیگران بیایند مشکلات ما را حل کنند اشتباه است و مدیران کشور با اتخاذ رویکرد جهادی می‌توانند بر مشکلات فایق آیند.

او، به آتش کشیده شدن منطقه با گروه تروریستی داعش و حمایت آمریکا و رژیم صهیونسیتی را یادآور شد و تاکید کرد: مدیریت جهادی بود که منطقه را از آتش داعش نجات داد.

رئیسی با بیان این موضوع که با مدیریت جهادی، دانش هسته‌ای در کشور بومی شد، تاکید کرد: به اعتراف دشمن، دیگر حتی با بسته شدن سایت‌های هسته‌ای ایران هم، توانایی هسته‌ای ایران هم از بین نمی‌رود، زیرا این علم در کشور بومی شده است.

رئیس قوه قضائیه، توجه به حیله دشمن و غافل نشدن از خصومت ورزی آن را یکی از شاخصه‌های مهم مدیریت جهادی عنوان کرد و گفت: تهدیدات دشمن به گستردگی داشته‌های ماست و هر کاری برای ممانعت از پیشرفت کشور انجام داده و انجام خواهد داد.

این مقام مسئول، نگاه مدیریتی در اسلام را با نگاه دیگر فرهنگ‌ها متفاوت دانست و افزود: در نگاه اسلام، مدیر خود را نه تنها در مقابل مردم و سلسله مراتب مسئول می‌داند بلکه در مقابل خدا هم خود را مسئول می‌داند.

رئیسی، امیدواری، تحمل ناملایمات و خدمت خالصانه را از دیگر ویژگی‌های مدیریت اسلامی عنوان و خاطرنشان کرد: مدیریت اسلامی مبتنی بر توجه به کرامت مردم است.

او، امنیت و عدالت در کنار برخورداری از سازمان اداری کارآمد را حق همه مردم اعلام و تاکید کرد: با وجود مانع تراشی دشمن، حق توقف یا عقب گرد نداریم و مدیران جهادی با خطرپذیری، گام‌های مستحکم برای حل مشکلات را برمی دارند.

رئیس قوه قضائیه، پیروزی در دفاع مقدس را مدیون مدیریت جهادی دانست و گفت: نواندیشی، دوراندیشی، جزمیت علمی، عزم عملی، عقلانیت و برنامه ریزی از ویژگی‌های مدیریت جهادی است.

رئیسی با بیان این موضوع که نهاد‌های فسادزدا باید جایگزین نهاد‌های فسادزا شوند، تصریح کرد: مدیران جهادی کشور باید از همه ظرفیت‌ها برای عبور از موانع دشمن، رونق تولید، کاهش رنج مردم و گسترش عدالت تلاش کنند.
 
***
نقد علمیِ فقها، دانشمندان و حقوقدانان مایه رشد دستگاه قضایی
 
رئیس قوه قضائیه در مراسم نکوداشت هفته پژوهش، نقد علمیِ فقها، دانشمندان و حقوقدانان را مایه رشد دستگاه قضایی دانست و گفت: نشست‌های نقد آرا باید در دستگاه قضایی برگزار شود چراکه به قضات و اِتقان آرای آن‌ها کمک می‌کند.
 

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با تاکید بر استفاده حداکثری از ظرفیت نخبگان، تدوین نقشه راه پژوهش بر اساس اولویت‌ها و نیاز‌ها را ضروری خواند و گفت: موضوعات مورد نیاز دستگاه قضایی باید به دانشجویان تحصیلات تکمیلی معرفی تا از نتایج آن در کار‌ها استفاده شود.

* رئیس قوه قضائیه در حاشیه این مراسم از نمایشگاه دستاورد‌های دستگاه قضایی در عرصه پژوهش و فناوری بازدید کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۶°