خرید ۶۰ تن زعفران برای حمایت از کشاورزان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:08 - سه‌شنبه 06 خرداد 1399
کد خبر : ۷۵۳۹۸۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
سازمان مرکزی تعاون روستایی ۶۰ تن زعفران اضافه بر نیاز در قالب خرید حمایتی از کشاورزان تا پایان آذرماه سال جاری خریداری می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مرتضی معتمد گفت: امسال زعفران در بازار‌های داخلی از یک طرف به علت موانع و مشکلات بر سر راه صادرات و از طرف دیگر افزایش تولید، متاسفانه با افت قیمت در درجه بندی‌های مختلف در مقایسه با سال گذشته مواجه شد.

معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: این سازمان براساس تدبیر وزارت جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه برای خرید حمایتی زعفران از کشاورزان ورود پیدا کرد البته قیمت‌های حمایتی تعیین شده که شایسته این محصول راهبردی باشد.

وی افزود: خرید حمایتی محصول زعفران با هدف حمایت دولت از کشاورزان و جلوگیری از کاهش قیمت این محصول و زیان کشاورزان انجام شده که خوشبختانه این خرید موجب افزایش و تعادل در قیمت طلای سرخ به نفع کشاورز در بازار و جلوگیری از خرید ارزان دلالان شده است.

معتمد گفت: وزارت جهاد کشاورزی سال گذشته تصمیم گرفت تشکل تخصصی با عنوان «زنجیره زعفران» ایجاد کند تا از یک طرف تولیدکنندگان در آن سهیم بوده و نقش آفرینی کنند و از طرف دیگر تجار و بازرگانان حضور داشته باشند.

وی افزود: سازمان به دنبال این است که تشکل مزبور را هرچه سریع‌تر راه اندازی و اختیاراتی به این تشکل در کنار سایر تشکل‌های قانونی در مسیر واگذار کند تا همه فعالان حوزه زعفران اعم از تولیدکنندگان، تجار و بازرگانان بتوانند در مجموعه مزبور نقش آفرینی و از این فراز و فرود قیمت زعفران جلوگیری کنند و در عین حال بتوان قیمت‌های تثبیت شده‌ای برای زعفران با نگاه به بازار‌های بیرونی تعریف کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°