کاهش ۱۳۰ کیلومتری مسیر با افتتاح آزادراه اصفهان-شیراز
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:41 - شنبه 18 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۵۴۲۹۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۶
وزیر راه و شهرسازی گفت: آزادراه اصفهان-شیراز در صورت احداث ۱۳۰ کیلومتر مسیر را کوتاه می‌کند که این کوتاه شدن مسافت بر کاهش زمان سفر، کاهش مصرف انرژی و کاهش آلایندگی بسیار مؤثر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محمد اسلامی در حاشیه برگزاری گرامیداشت هفته حمل و نقل در اصفهان اظهار داشت: آزادراه اصفهان - شیراز یکی از آزادراه‌های فاخر کشور است که بخشی از پروژه آزادراهی شمال به جنوب کشور است که کنارگذر غرب و شرق اصفهان به آن متصل خواهد شد و به صورت سرمایه‌گذاری ۳۰ درصد بخش دولتی و ۷۰ درصد بخش خصوصی انجام خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: این آزادراه در صورت احداث، ۱۳۰ کیلومتر مسیر را کوتاه می‌کند که این کوتاه شدن مسافت بر کاهش زمان سفر، کاهش مصرف انرژی و کاهش آلایندگی بسیار مؤثر است که ما در تلاشیم آن را تا پایان دولت به افتتاح و بهره‌برداری برسانیم.

وی اظهار داشت: تا پایان دولت ۵۸۰ کیلومتر آزادراه افتتاح می‌شود که در همین منطقه اصفهان و هم‌جوار ۳۰۰ کیلومتر به افتتاح خواهد رسید؛ از ۴۰۰۰ کیلومتر که در این دولت بزرگراه ایجاد شده تا پایان دولت حدود ۱۵۰۰ کیلومتر دیگر به بزرگ‌راه‌های کشور اضافه می‌شود.

اسلامی درباره فعالیت‌های انجام شده در جهت محرومیت‌زدایی افزود: بعد از ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی نباید راه‌های روستایی ما بدون روکش آسفالت باشد، نهضتی به پا شده و ۲۰۰۰ کیلومتر متعهد هستیم که راه‌های روستایی را آسفالت کنیم و در این راستا ۳۵۰۰ کیلومتر سال آینده آسفالت راه روستایی داریم که این اقدامات پیام مشخصی دارد و آن محدودیت زدایی است.

وزیر راه و شهرسازی بیان داشت: در توسعه ریلی ۱۱۰۰ کیلومتر خط ریلی در این دولت به افتتاح رسیده و ۵ استان به خط آهن وصل شده‌اند و ۱۱۰۰ کیلومتر دیگر که طولانی‌ترین راه‌آهن کشور است از چابهار تا زاهدان تا اواخر ۱۴۰۰ و با عنایات مقام معظم رهبری با سرعت بالاتری به اجرا گذاشته خواهد شد.

وی گفت: سیستم حمل نقل پرسرعت یکی از نماد‌های پیشرفت هر کشوری است که در طرح‌های توسعه‌ای در زیرساخت‌های حمل و نقل انجام می‌شود که قطار سریع‌السیر اصفهان – قم – تهران نیز از جمله ابر پروژه‌های مطرح در کشور و استان اصفهان است که با موانعی مواجه بوده که خوشبختانه مجدد فعال شده و امید است تا چهار سال آینده به بهره‌برداری برسد.
 
"محمد اسلامی" وزیر راه و شهرسازی در اصفهان همچنین از فعال شدن دوباره طرح قطار سریع السیر اصفهان - تهران خبر داد و گفت: قطعه قم تا اصفهان این طرح بیش از ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می‌شود تا ۴ سال آینده با قطاری با سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت به بهره برداری برسد.
 
برچسب ها: وزیر راه ، اسلامی ، اصفهان
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°