27 تا 30 هزار واحد طلا فروشی فعال در کشور

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:15 - دوشنبه 18 فروردين 1399
کد خبر : ۷۵۴۶۳۲
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۳
رئیس اتحادیه طلا و جواهر: 27 تا 30 هزار واحد طلا فروشی فعال در کشور داریم که در هر کدام 3 تا 4 نفر کار می کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

ابراهیم محمدولی گفت: با توجه به فرهنگ استفاده از اجناس خارجی در کشور مردم بیشتر تمایل به خرید جنس خارجی دارند درحالی که کالاهای خارجی در کشور داریم که به جرات می توان گفت رقابت خوبی با کالاهای خارجی دارند.

27 تا 30 هزار واحد طلا فروشی فعال در کشور

او افزود: استفاده از اجناس داخلی نیاز به فرهنگ سازی دارد و مردم باید بیشتر به دنبال کیفیت باشند تا برند خارجی.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: 7 کشور در دنیا از جمله در بخش تولید صاحب صنعت طلا و جواهر هستند اما ایران به دلیل برخی آیین نامه های دست و پاگیر و  تبصره های وزراتخانه هایی مثل وزارت صمت، بانک مرکزی، سازمان امور اقتصادی و دارایی نتوانسته از ظرفیت های خود استفاده کند.

محمد ولی در ادامه گفت: در صنعت راهبردی یک سال پیش با همکاری وزارت صنعت و معدن و تجارت مشکلات را عنوان کردیم که اخیرا این سند مهیا شده است و تاقبل از سال نو سند راهبردی به مرحله اجرا خواهد رسید.

او افزود: با رشد صنعت طلا و جواهر ارزآوری و اشتغال زایی خوبی خواهیم داشت بنابراین در چند سال اخیر برای رشد این صنعت به طراحی توجه بیشتری شده است. یکی از رشته ها در دانشگاه علمی کاربردی به صنعت طلا اختصاص داده شده و در دبیرستان ها نیز به طلا سازی توجه شده است.

او درباره مشکلات صنعت طلا سازی نیز گفت: ارزش افزوده در صنعت طلا یکی از مشکلات این صنعت است. ارزش افزوده یکی از ایراداتی است که وارد این صنعت شده است چون باید اصل طلا از این مسئله مستثنی شود به همین علت رغبت به خرید طلا کم رنگ شده است.

محمدولی در ادامه درباره قیمت های متفاوت اجرت طلا گفت: چون طلا در کارخانه های مختلف تولید می شود بنابراین هزینه های ساخت متفاوت است. 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °