بی نظمی، آفت لیگی که حرفه ای نیست

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:31 - جمعه 22 فروردين 1399
کد خبر : ۷۵۴۶۵۱
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۹
طالبی، کارشناس فوتبال بی نظمی لیگ و رویکرد کلی آن را عامل اصلی تغییرات متعدد در نیمکت مربیان تیم ها دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 فرشید طالبی، کارشناس فوتبال معتقد است علت اصلی متزلزل بودن نیمکت برخی از باشگاه ها، بی نظمی لیگ است و در این باره گفت: یک لیگ بی نظم می تواند باعث بی نظمی تیم ها و بازیکنان شود.

وی با اشاره به رفتار برخی از مربیان لیگ برتر گفت: می بینیم مربیانی که سال قبل نتایج مطلوبی نگرفته اند، در فصل جاری به راحتی صاحب تیم می شوند و همین امر نشان دهنده هدفگذاری نادرست در مدیریت باشگاه هاست.

طالبی در برنامه چهارسوی لیگ شنبه شب گفت: وقتی ما در فراهم ساختن نیازهای اولیه باشگاه داری ناتوانیم، چرا باید مربیان گرانقیمت خارجی استخدام کنیم؟

این کارشناس فوتبال افزود: متاسفانه کنفدراسیون فوتبال آسیا با معرفی فدراسیون فوتبال ایران به عنوان فدراسیون برتر، به این اشتباهات دامن می زند.

طالبی با انتقاد از ریخت و پاش و هزینه های گزاف برخی از باشگاه های وابسته به بودجه های عمومی گفت: این موضوع علاوه بر خیانت به بیت المال، بازی کردن با احساس مردم نیز هست.

وی با انتقاد از فشارهای نادرست برخی از مدیران به مربیان مبنی بر نتیجه گرفتن به هر قیمتی، اظهار داشت: آقای منصوریان اذعان می کند که بارها به او هشدار داده اند که اگر در این 3 بازی 6 امتیاز نگیرد، برکنار خواهد شد و همین امر، امنیت روانی مربی و تیم را به هم می ریزد.

بیژن ذوالفقارنسب، سرمربی فوتبال و رئیس فعلی کانون مربیان ایران نیز در این برنامه با تشریخ وظایف این کانون اظهار داشت: رسیدگی به وضعیت معیشت مربیان، به ویژه مربیانی که شاغل نیستند و مشکلاتی دارند، از جمله فعالیت های این کانون است.

ذوالفقارنسب با انتقاد از مرتبط نبودن مسئولان و مدیران باشگاه ها با کانون مربیان گفت: متاسفانه حتی برای مشاوره به منظور انتخاب مربی نیز ارتباطی با ما ندارند.

وی افزود: این موضوع باید به عنوان یک روش و فرهنگ در فوتبال ما رواج یابد تا تیم ها از بهترین و باکیفیت ترین مربیان استفاده کنند.

ذوالفقار نسب گفت: باشگاه های ما رویه مناسب و صحیحی برای انتخاب مربی ندارند و کسانی که به مدیران مشاوره می دهند افراد توانمند فوتبالی نیستند.

این سربی با سابقه کشورمان گفت: این یک رویه نادرست در فوتبال ماست که با کوچکترین ناکامی در نتیجه گیری، مربی تغییر می کند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۴°