تلاش برای تغییر جریان دانش محوری

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:49 - سه‌شنبه 19 فروردين 1399
کد خبر : ۷۵۴۷۷۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
وزیر آموزش و پرورش در دیدار با معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور: برای تغییر جریان دانش‌محوری در آموزش‌وپرورش بر اساس رویکرد سند تحول تلاش می‌کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، آقای محسن حاجی میرزایی صبح امروز در دیدار با معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور که در سالن کنفرانس دفتر وزیر برگزار شد، با اشاره به اینکه امیدواریم بتوانیم به زمینه‌های مشترکی برای توسعه همکاری‌ها بین وزارت آموزش و پرورش و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دست پیدا کنیم، گفت: به دنبال یافتن زمینه‌های همکاری هستیم و ترجیح می‌دهیم به نقطه مشترک مطلوب بین آموزش و پرورش و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برسیم و با انرژی برای دست‌یابی به این هدف تلاش می‌کنیم.
وی بابیان اینکه از همان روز‌های آغازین کار در وزارت آموزش و پرورش برای همکاری با معاونت علمی و فناوری صحبت کردم و تأخیر آن تا به امروز به دلیل درگیری‌های شروع سال تحصیلی و برخی مشکلات دیگر بود، افزود: وزارت آموزش و پرورش تلاش‌هایی را برای تغییر مسیر خود آغاز کرده است، زیرا اکنون آموزش و پرورش کشور به صورت جریان دانش‌محوری است و نظام سنجش هم بر همان شکل پیشین استوار است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مفاهیم سند تحول بنیادین گفت: در سند تحول پیش‌بینی‌شده است که از آموزش به سمت تربیت برویم و تربیت تمام ساحتی داشته باشیم که یکی از این ساحت‌ها، ساحت علم و فناوری است که برای دست‌یابی به این هدف مهم نیاز است اقداماتی صورت بگیرد و بستر‌های پیشرفت را فراهم کنیم.
وی تصریح کرد: در ادامه همکاری با معاونت علمی و فناوری اعضا مشخص خواهند شد تا موارد مطرح شده همچون طرح شهاب، پژوهش سرا‌های دانش‌آموزی، مدارس استعداد‌های درخشان و کسب و کار‌های نوپا (استارتاپ ها) را پیگیری کنند.
آقای حاجی میرزایی با بیان اینکه معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور بسیار راهگشا اقدام می‌کند و در تلاش هستیم تا این ارتباط را تعمیق و گسترده کنیم، گفت: نتایج آزمون‌های تیمز و پرلز باعث شده تا به فکر پیشرفت در این آزمون‌ها باشیم.
در ادامه این نشست اعضای شورای معاونان وزارت آموزش‌وپرورش به بیان پیشنهاد‌هایی در راستای همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداختند، که مقرر شد با تشکیل کارگروه‌های مشترک و با تعیین مسوولیت هر برنامه، اقدامات مورد نظر انجام گیرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °