مهلت دو هفته ای شناسه دار کردن لوازم خانگی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:44 - شنبه 21 تير 1399
کد خبر : ۷۵۴۸۵۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۷
تمام کالاهای که در سطح عرضه در بازار یا انبار هستند باید تا ۱۴ روز دیگر دارای شناسه شوند تا جزء کالای قاچاق محسوب نشوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مرتضی میری، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: حدود ۲۰ ماه است که واردات لوازم خانگی ساخته شده به داخل کشور ممنوع شده است و بیشتر به تولیدات داخلی متکی شده ایم و در یکسال گذشته ظرفیت تولید کارخانه‌های لوازم خانگی افزایش یافته است.

مهلت 14 روزه شناسه دار کردن لوازم خانگی
او گفت: با توجه به حذف محصولات دو کارخانه کره‌ای از بازار و افزایش تولید لوازم خانگی در داخل و قول کارخانه‌های داخلی، بازار کشور در این زمینه تا پایان سال این محصولات به اشباع خواهد رسید.
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی: با توجه به ممنوعیت ورود لوازم خانگی معمولی، قاچاق اینگونه کالا‌ها افزایش پیدا کرده است.
میری گفت: بعد از جلساتی که با سازمان قاچاق کالا و وزارت صمت داشتیم، قرار شد طرح شناسه دار شدن کالا از تاریخ ۱۵ آذر ۱۳۹۸ اجرا شود و به فروشگاه‌ها اعلام شد که از این تاریخ به بعد از خرید کالا‌های بدون شناسه خودداری کنند.

مهلت 14 روزه شناسه دار کردن لوازم خانگی
عباس هاشمی، مدیرکل صنایع فلزی وزارت صمت گفت: در غالب ماده ۱۳ قانون مباره با قاچاق کالا و ارز از شهریور ۱۳۹۵ این آئین نامه اجرایی و مصوبات دولت ابلاغ شد.

او گفت: در این زمینه ۷ قلم کالا از جمله یخچال و فریزر، ماشین لباس شویی و ظرف شویی، کولر گازی و اسپلیت، تلویزیون، جاروبرقی، ماکروفر و پکیج تعریف و مقرر شد این کالا‌ها باید شناسه کالا داشته باشند.
هاشمی گفت: تاکنون ۵۱ واحد تولیدی و ۲۵۸ واحد وارداتی موفق به گرفتن شناسه کالا شده اند و تعداد کل شناسه‌های ثبت شده ۸ هزار و ۲۶۳ است.
او درباره کسانی که در انبار‌ها کالایی از قبل دارند هم گفت: این افراد باید تا بهمن ماه نسبت به شناسه دار کردن اجناس خود اقدام کنند.

مهلت 14 روزه شناسه دار کردن لوازم خانگی

حمیدرضا دهقانی‌نیا، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا در گفتگوی تلفنی با شبکه خبر با انتقاد از وزارت صمت به علت دیر اجرا شدن شناسه دار کردن کالا‌ها گفت: بر اساسی دستور العمل منطبق با ماده ۷ آئین نامه اجرایی شناسه دار کردن کالاها، تمام کالا‌های که در سطح عرضه یا انبار هستند باید تا ۱۴ روز دیگر شناسنامه دار شوند وگرنه قاچاق محسوب می‌شود و شامل اعمال قانون می‌شوند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°