دولت، اهل گفت‌وگو و مذاکره سازنده به نفع ملت ایران است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:45 - چهارشنبه 02 مهر 1399
کد خبر : ۷۵۵۱۲۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲
دکتر حسن روحانی در پیامی به مسابقات ملی مناظره دانشجویان نوشت: دولت تدبیر و امید، اهل گفتگو و مذاکره سازنده به نفع ملت ایران و معتقد است باید مسیر گفتگو را ادامه داد و از هراس افکنی جریان‌های افراطی، غیرعقلانی و ضد گفتگو نهراسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس جمهوری در این پیام از نقش مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در تقویت جریان گفت‌وگوی اخلاقی، مستدل، منطقی و اثربخش ابراز خرسندی کرد.
 
در متن پیام حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی آمده است: فقدان گفت و گوی سازنده، از بنیادی‌ترین مشکلات جامعه امروز ایران است. ایران عزیز، این روزها، در شرایط حساس ویژه‌ای به سر می‌برد. از یک سو، دشمنان خارجی تمام تلاش خود را برای ضربه زدن به ملت ایران دوچندان کرده‌اند و از سوی دیگر، نبود گفت و گوی جامع ملی سازنده میان مردم و حاکمیت، و نیز جناح ها، احزاب و شخصیت‌های موثر کشور، اتحاد و همبستگی برابر دشمنان را دشوار ساخته است.

رئیس‌جمهوری نوشت: کشور ما به ویژه در شرایط حاضر به یک گفت و گوی ملی نیاز دارد، هرگز نباید تصور کرد که دولت به تنهایی می‌تواند گفتگو را که بسترساز اعتماد و تقویت سرمایه اجتماعی است، پیش ببرد. این امر مستلزم همراهی، همدلی و مشارکت همه ارکان کشور است.

در این پیام آمده است: گفتگو و مناظره، مستلزم تحمل و مدارا است. تاریخ پرافتخار ایران و اسلام، به ویژه رویکرد بی نظیر امامان بزرگوار شیعه، مشحون از الگو‌های مدارا، اعتدال، عقلانیت و گفتگو است. دولت تدبیر و امید نیز در طی سال‌های خدمت به مردم، همواره نشان داده است که اهل گفتگو و مذاکره سازنده، به نفع ملت ایران است. به همین دلیل شورای‌عالی انقلاب فرهنگی روز ۲۳ تیرماه را که روز توافق مذاکرات هسته‌ای بود را به عنوان روز گفتگو و تعامل سازنده با جهان نامگذاری کرد. ما معتقدیم باید مسیر گفتگو را ادامه داد و از هراس افکنی جریان‌های افراطی، غیرعقلانی و ضد گفتگو نهراسید.

روحانی در پیام خود آورده است: بسیار خرسندم که مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران که اکنون به ایستگاه هشتم خود رسیده است، به تقویت جریان گفت و گوی اخلاقی، مستدل، منطقی و اثربخش یاری رسانیده است. افزایش استقبال دانشجویان از این رویداد، از نخستین دوره تاکنون، نشان می‌دهد که دانشجویان، به عنوان موتور محرکه توسعه جامعه و آینده آن، ضرورت گفتگو را دریافته‌اند و این مسابقات نیز به خوبی به نیاز ملی به گفتگو پاسخ داده است.

روحانی در این پیام تاکید کرد: از جامعه دانشگاهی کشور، به ویژه جهاد دانشگاهی و سازمان دانشجویان در شکل دادن به این ابتکار که ان شاءالله به آموزشِ نهادمند گفتگو، میان بخشی از جامعه نخبه کشور، یعنی دانشجویان منجر خواهد شد، قدردانی می‌کنم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۹°