تغییر درسیاست توزیع داروی انسولین

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:35 - چهارشنبه 07 خرداد 1399
کد خبر : ۷۵۵۲۲۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: برای توزیع درست داروی انسولین و جلوگیری از سوءاستفاده احتمالی آن، موضوع توزیع کنترل و مدیریت شده این دارو در دستور کار سازمان غذا و دارو قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سخنگوی سازمان غذا و دارو در برنامه پیگیری شبکه خبر گفت: قیمت دارودر کشور نسبت به کشور‌های هم جوار کم است و این موجب نشت دارو به بازار سیاه و قاچاق معکوس دارو شده است به همین دلیل در سازمان غذا ودارو و وزارت بهداشت تصمیم گیری شد که توزیع دارو‌ها با رویه‌های جدیدی انجام شود.
دکترجهانپور افزود: این رویه مربوط به دارو‌های کمیاب و بیماران خاص می‌شود ودر هفته‌های اخیر انسولین هم به این چرخه اضافه شد تا با شرایط مناسب در دسترس مصرف کننده واقعی قرار بگیرد.
وی گفت:این موضوع برای تمام انواع انسولین بویژه انسولین نوع قلمی اجرا می‌شود.
سخنگوی سازمان غذا و دارو افزود: بیماران با مراجعه به شرکت‌های بیمه گر باید تشکیل پرونده بدهند و با مراجعه به داروخانه‌های منتخب و بررسی اطلاعات آن‌ها از طریق سامانه می‌توانند انسولین مورد نیاز را دریافت کنند.
دکتر جهانپور گفت: مردم از طریق سامانه اطلاع رسانی ۱۹۰ می‌توانند از داروخانه‌های منتخبی که انسولین را توزیع می‌کنند مطلع شوند.
وی گفت: انسولین به میزان کافی با قیمت دولتی در اختیارمصرف کننده واقعی قرار می‌گیرد. پوشش بیمه‌ای برای انسولین حداکثری است و تا ۹۰ درصد است و مردم می‌توانند با قیمت ۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان انسولین قلمی دریافت کنند.
سخنگوی سازمان غذا و دارو افزود: کسانی که بیمه هم نیستند باثبت نام در سامانه از طریق کد ملی می‌توانند انسولین دولتی دریافت کنند. اما توزیع انسولین آزاد محدود شده و به زودی ممکن است قطع شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°