افتتاح مجتمع آموزشی و رونمایی 10 دستاورد فناورانه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:13 - جمعه 22 فروردين 1399
کد خبر : ۷۵۵۳۳۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰
باحضور وزیر دفاع و علوم انجام شد؛
مجتمع آموزشی پژوهشی دانشگاه صنعتی مالک اشتر با حضور وزیران دفاع و علوم به بهره‌برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، مجتمع آموزشی، پژوهشی جدید دانشگاه صنعتی مالک اشتر در ۱۲ طبقه به مساحت ۲۷۰۰۰ متر مربع مجهز به فضا‌های آموزشی و پژوهشی استاندارد، شامل کلاس‌های هوشمند، آزمایشگاه‌های فناورانه و کارگاه‌های صنعتی و نمایشگاه دائمی جهت بهره برداری دانشجویان این دانشگاه افتتاح شد.

در این مراسم دستاورد‌های فناورانه در حوزه‌های مواد پیشرفته، میکروالکترونیک، سامانه‌های تأمین اکسیژن و روش‌های نوین ساخت و شکل دهی سه بعدی و تعداد دیگری از طرح‌های پژوهشی با رویکرد خود اتکائی در تأمین مواد اولیه محصولات کلیدی و حساس و خنثی سازی اثرات تحریم‌ها در صنعت کشور رونمائی شد.

در ادامه با حضور وزرای دفاع و علوم، سرای دانشجوئی جدید با ظرفیت و استعداد ۴۰۰ نفر دارای امکانات کامل رفاهی و ورزشی مورد بهره برداری قرار گرفت.

در این مراسم وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با تأکید بر نقش مهم دانشگاه صنعتی مالک اشتر در تأمین نیروی انسانی متخصص و رفع موانع علمی و پژوهشی سازمان‌های صنعتی گفت: این دانشگاه نقش مهمی در شناسائی تهدیدات فناورانه و راه‌های مقابله با آن‌ها دارد و تا کنون توانسته بسیاری از گلوگاه‌های تحریمی را شناسائی و راه حل‌های عالمانه ارائه نماید و موجب افزایش توان بازدارندگی شود.

وی افزود: به حمدالله در این دانشگاه برخی دروس ویژه که برای کارشناسان مهندسی کاربردی است به صورت اختصاصی تدریس می‌شود که نشان از ایفای نقش مناسب علمی دانشگاه مالک اشتر در حوزه صنعتی کشور دارد.

امیر سرتیپ حاتمی دانشگاه مالک اشتر را پشتوانه علمی و فنی برای صنعت دفاعی دانست و افزود: این دانشگاه علاوه بر تأمین نیاز‌های علمی و پژوهشی صنعت، توانسته در حوزه غیردفاعی از قبیل صنعت خودرو سازی و تجهیزات پزشکی و رفع نیاز‌های دانشی کشور نقش مؤثری داشته باشد.

دانشگاه صنعتی مالک اشتر با مأموریت رفع نیاز‌های صنعتی کشور در قالب ۳۰ دانشکده و پژوهشکده و ۹۰ مرکز پژوهشی بر اساس قوانین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با کادر علمی مجرب و آزمایشگاه‌های مجهز، نسبت به پرورش نیروی انسانی متخصص در جهت رشد فناوری و حرکت علمی، صنعتی کشور قدم‌های مناسبی برداشته است.

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این مراسم با تقدیر از تلاش‌های علمی دانشگاه صنعتی مالک اشتر وزارت دفاع تأکید کرد: ما هواره بر مأموریت محور بودن دانشگاه‌ها به خصوص در حوزه صنعتی تأکید داریم و دانشگاه مالک اشتر از جمله دانشگاه‌هایی است که با این رویکرد کمک شایانی به بخش دفاعی وهمچنین سایر صنایع کشور نموده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۳°