رضایت مردم از پیشرفت ساخت و سازها در مناطق سیل زده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:32 - چهارشنبه 05 آذر 1399
کد خبر : ۷۵۵۴۲۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰
عملیات ساخت و ساز در مناطق سیل زده استان های خوزستان، گلستان و لرستان به سرعت در حال انجام است و مردم از روند بازسازی ها رضایت دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

فاضل عبیات معاون عمرانی استاندار خوزستان در ارتباط تصویری با برنامه پیگیری گفت: در روزهای گذشته بعلت بارندگی و سیل مشکلاتی برای مردم بوجود آمد که عملیات پاکسازی معابر در حال انجام است و در حال حاضر در بخش هایی از کوته عبدالله ابگرفتگی هایی در معابر وجود دارد.

عملکردها و مشکلات در مناطق سیل‌زده و

عبیات گفت: بعلت گران شدن هزینه حمل مشکلاتی داریم اما بخشی از مصالح که در اختیار بنیاد مسکن است به همان قیمت قبل در اختیار قرار می گیرد. در زمینه ساخت و ساز در مناطق سیل زده حدود 65 درصد پیشرفت داشته ایم. در برنامه زمان بندی اعلام شده مشکلی نداریم و تا پایان سال کار ساخت و ساز تکمیل خواهد شد.

تدابیر لازم برای ظرفیت سدها انجام شده است و سیلی نخواهیم داشت و مشکلات به زودی مرتفع خواهذ شد.

عزیزالله مهدیان معاون بنیاد مسکن درباره روند بازسازی مناطق سیل زده خوزستان گفت: اعتبارات برای خوزستان بعد از تصویب در هیئت دولت اجرایی و پرداخت خواهد شد. کمک های بلاعوض از شنبه به مردم پرداخت خواهد شد و کار مرمت و جبران وسایل منزل به سرعت انجام خواهد شد.

او افزود: سیل بندها در روستاهایی که اولویت دارند در زمانبندی پیش بینی شده به اتمام خواهد رسید.

رضایت مردم از پیشرفت ساخت و سازها در مناطق سیل زده

امیری معاون عمرانی استاندار لرستان گفت: لایروبی ها انجام شده  است و مشکلی نداریم. محدودیت منابع با میزان حجم عملیات تنها مشکل ماست اما پیشرفت کار رضایت بخش است. 25 نقطه در کشکان شناسایی شده است که با تخصیص اعتبارات عملیات بازسازی شروع می شود. 

امیری درباره روند ساخت دیوار ساحلی گفت: دیوار ساحلی در پلدختر با همکاری بنیاد مسکن پیشرفت فیزیکی خوبی دارد بقیه مناطق هم متناسب با برنامه زمان بندی که پیمانکار ارائه داده است در حال پیشرفت است. 

مهدیان درباره ساخت و ساز لرستان گفت: برای ساخت و ساز آب تامین می شود ولی برای خانه های ساخته شده هنوز مشکل آب و برق دارند.

او افزود: لرستان جز استان های پیشرو در ساخت و ساز است که هم بانکها خوب عمل کردند و زمین به موقع تامین شده است و قطعا در زمان بندی مقرر کار ساخت و ساز به پایان خواهد رسید.

معاون استانداری لرستان گفت: بعلت فشار بر لوله اصلی ، لوله دچار ترکیدگی شده است که مشکل برطرف خواهد شد. تیر برق ها نیز خریداری شده است و کابل کشی در 10 روز آینده انجام خواهد شد. 

امیری گفت: 30 هزار و 800 پرونده کشاورزی، دامی و زارعی تشکیل شده است  و بالغ 15 هزار پرونده تسهیلات بلاعوض پرداخت شده است و  33 میلیارد تومان هم اماده پرداخت بلاعوض است. پرونده های تشکیل شده تسهیلات پرداخت شده است.

او افزود: برای پرداخت تسهیلات برای جایگاه های دام و کمک های بلاعوض مشکلی نداریم. 

رضایت مردم از پیشرفت ساخت و سازها در مناطق سیل زده

هادی حق‌شناس استاندار گلستان در ارتباط تصویری گفت: مشکل پروانه ساخت و ساز ها برطرف شده است و تقریبا 97 درصد از واحدهای مشخص شده به بانکها معرفی شده است و بیش از 90 درصد تسهیلات را دریافت کرده اند فقط 3 تا 4 درصد است که بعلت مشکلات میراث و زمین مشکل دارند. 

حق شناس گفت: 22 درصد واحدها تحویل شده است و واحدهای ساخته شده به سرعت درحال تحویل است و تا پایان سال حدود 97 درصد ساخت و سازها تحویل خواهدشد و 3تا 4 درصد باقی مانده بعد از سال جدید تحویل می شود. 

 استاندار گلستان گفت: 3 هزار و 445 میلیارد تومان منابع در گلستان تامین شده که 3 هزار و 87 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است و سرعت ساخت و سازها پیشرفت داشته است.

او افزود: 40 میلیارد تومان برای لایروبی تامین اعتبار شده است و 200 کیلومتر تا تیرماه پرداخت می شود.

مهدیان درباره پرداخت تسهیلات گلستان گفت: سهمیه تسهیلات برای 7 هزار واحد تامین و پرداخت شده است. در بخش مسکن شهری مصوبه دولت اصلاح و ابلاغ شده است و مشکل تامین اعتبار نداریم. 

او افزود: در مصوبه اول بخش عمده تسهیلات تامین شد و مابقی در مصوبه دوم دولت تامین و پرداخت شده است.

رضایت مردم از پیشرفت ساخت و سازها در مناطق سیل زده

هنربر مدیرکل مدیریت بحران استان آذربایجان شرقی در ارتباط تصویری گفت: برای اماکن دامی موقت 5000 متر احداث شده است و نزدیک به 100 واحد هم تجهیزات ارائه شده است.

او افزود: برابر دستور استاندار جهاد کشاوزی مکلف شده با ستاد اجرایی فرمان امام مکلف شده در کمترین مدت زمان ممکن کار احداث و واگذاری اماکن دامی را انجام  دهد.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۰°