راه اندازی سامانه "حریم" از 10 دی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:07 - يکشنبه 22 تير 1399
کد خبر : ۷۵۵۸۷۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۵
کارشناس بانک گفت: برای یکپارچگی و جلوگیری از تعدد اپلیکیشن های بانکی از هفته آینده سامانه "حریم" فعال‌سازی می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "سیدمحمدحسین محمودی" در ارتباط تلفنی با گفتگوی 18:30 از ارتقاء امنیت حساب های بانکی به کمک رمز پویا گفت و افزود: با افزایش جرایم سایبری بانک مرکزی تصمیم به پویا سازی و استفاده از رمز دوم کارت و رمز یکبار مصرف گرفت.

محمودی با بیان اینکه برای یکپارچگی و جلوگیری از تعدد رمزهای دوم بانکی از راه اندازی راهکار " حریم" از هفته آینده خبر داد و گفت: با ارتقاء زیر ساخت همه بانکها در همه صفحات پرداخت از هفته آینده دگمه ای اضافه خواهد و مشتریان با درخواست آن بانک مورد نظر بدون نیاز به هیچ گونه اپلیکیشنی رمز یکبار مصرف را به تلفن مشتری ارسال می کند.


این کارشناس بانک زمان الحاق همه بانکها به دگمه حریم را 10 دی ماه اعلام کرد و بعضی از بانکها نیازی به مراجعه حضوری مشتری به بانک ندارند.

او گفت: کارت های هدیده نیازی به استفاده از رمز دوم پویا ندارد.

در صورتیکه سه بار رمز پویا را اشتباه وارد کنید کارت بانکی شما از دسترس خارج می شود.

ساسان شیردل کارشناس بانکیسیدمحمدحسین محمودیساسان شیردل نیز در گفتگوی حضوری با 18:30 از افزایش امنیت حساب های بانکی به کمک رمز دوم گفت و افزود: رمز دوم یا " ایستا" برای عملیات بانکی بصورت اینترنتی استفاده می شود. در ادبیات بانکی دو رمز اول (چهار رقمی) و رمز دوم(هشت رقمی) برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده های احتمالی استفاده می شود.

این کارشناس بانکی به تعدد اپلیکیشن های بانکی متفاوت اشاره کرد و گفت: در شرایط کنونی همه بانک ها از سیستم رمز یاب مخصوص خود استفاده می کنند و ممکن است هر شخصی براساس تعدد نوع کارت ها و حساب های بانکی خود "در صورت نیاز" از برنامه های رمز یاب مختلف استفاده کند.

شیر دل درباره تفاوت رمز یک بار مصرف یا رمز ایستا گفت: رمز دوم برای پرداخت های اینترنتی استفاده می شود. برخی از مشتریان که نیازی به کنترل اینترنتی عملیات بانکی یا پرداخت مالی در فضای مجازی ندارند به فعال سازی رمز دوم و دریافت اپلیکیشن مرتبط بر روی گوشی تلفن همراه خود اقدام نکنند.

او تاکید کرد هیچ اطلاعاتی بانکی را در اختیار پیامک های مشکوک قرار ندهند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۳°