پرداخت 12 هزار میلیارد ریال به کشاورزان خسارت دیده

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:09 - جمعه 22 فروردين 1399
کد خبر : ۷۵۶۱۸۲
تاریخ انتشار : شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
یک مقام وزارت جهاد کشاورزی از پرداخت ۱۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات بدون بازپرداخت بانکی به ۱۸۰ هزار پرونده کشاورزان خسارت‌دیده خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  سید محمد موسوی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی در نشستی با مدیران جهاد کشاورزی استان سمنان اظهار داشت: اکنون ۲۷۱ هزار پرونده در سامانه سجاد ثبت‌شده که از این تعداد ۲۳۴ هزار پرونده در دست بررسی و در ۱۸۰ هزار پرونده تسهیلات پرداخت شده است.

وی ادامه داد: سامانه جامع امداد و بازسازی دولت با نام اختصاری سجاد با هدف کمک و پرداخت تسهیلات به کشاورزان و جبران خسارت به بهره‌برداران بخش کشاورزی راه‌اندازی شده تا زمان بروز حادثه روند ارائه خدمات به کشاورزان سرعت بیشتری یابد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: یک هزار و ۴۰۰ دسترسی برای جهاد کشاورزی استان‌ها، شهرستان‌ها و جهاد بخش‌ها در قالب سامانه سجاد در کشور ایجاد شد که استان سمنان نیز باید در این زمینه به‌صورت جدی به ثبت اطلاعات بپردازد.

موسوی افزود: مصوبه کمک‌های بدون بازپرداخت و اعطای تسهیلات کم‌بهره ویژه کشاورزان و دامداران خسارت‌دیده کشور در هیات دولت مطرح و به تصویب رسید و این مصوبه به دستگاه‌های ذی‌ربط نظیر وزارت کشور، وزارت جهاد کشاورزی، بانک مرکزی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای پیگیری و اقدام ابلاغ شد.

وی با اشاره به ضرورت همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به کشاورزان یادآور شد: دولت، مجلس شورای اسلامی، بانک‌ها، استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها در تسهیل و رفع مشکلات بهره‌برداران بخش کشاورزی همکاری لازم را داشته باشند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: کشاورزان برای تامین نیاز کشاورزی مانند خرید کود و بذر نیاز به نقدینگی و دریافت تسهیلات دارند و بانک‌ها باید در این زمینه نهایت همکاری را با کشاورزان در پرداخت تسهیلات داشته باشند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به محدودیت منابع مالی در حوزه‌های مختلف گفت: باید در بخش کشاورزی از فناوری‌های نوین استفاده شود.

موسوی تصریح کرد: به ازای هر یک ریال هزینه در حوزه پیشگیری از مخاطرات، می‌توان چندین برابر از بروز و وقوع حوادث جلوگیری کرد و این یک طرح جهانی است که باید در کشور نیز به این مساله به صورت جدی توجه شود.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی گفت: لازم است برای طرح‌های مصوب در حوزه پیشگیری از مخاطرات اعتبارات به صورتی خاص لحاظ شود.

موسوی ابراز داشت: باید در بحث آفت‌های کشاورزی اعتبارات به‌صورت ۱۰۰ درصد تخصیص یابد، چراکه فقدان توجه به این بخش خسارات بسیار زیاد و جبران‌ناپذیری را به دنبال دارد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی به منظور بررسی وضعیت کشاورزن خسارت دیده و شرکت در همایش مدیران جهاد کشاورزی به استان سمنان سفر کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۳°