حاجی میرزایی: خلاقیت با بازی توسعه می یابد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:57 - يکشنبه 28 دی 1399
کد خبر : ۷۵۶۲۱۸
تاریخ انتشار : شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از متمایزترین عرصه‌ های یادگیری، بازی است که خلاقیت را توسعه می بخشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 وزیر آموزش و پرورش در افتتاحیه پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی گفت: یکی از متمایزترین عرصه‌های یادگیری، بازی است که خلاقیت را توسعه می‌بخشد و امکانی برای تجربه فراهم می‌کند.

وی افزود: عمومی‌ترین رفتار انسان‌ها یادگیری است و تمایزی که بین گروه‌ها و جوامع مشاهده می‌شود از تمایز یادگیری است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: اگر می‌خواهید تصویری از جامعه داشته باشید باید به سراغ مدارس بروید، زیرا یادگیری در مدارس اتفاق می‌افتد.

حاجی میرزایی گفت: مهمترین دوره یادگیری دوره کودکی است که ما هر چقدر بتوانیم این دوره را حکیمانه پیش ببریم می‌توانیم از آسیب‌هایی که بچه‌ها را تهدید می‌کند دور شویم.

وی افزود: جشنواره اسباب بازی فرصتی بی بدیلی برای کارآفرینان و فعالان اقتصادی است و بازاری بکر و بزرگ است که می‌تواند به تدریج فزاینده شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: سهم تجارت اسباب بازی در دنیا سهم بسیار بزرگی است و ما می‌توانیم با استفاده از بازار بزرگ داخلی و پیرامون خود سرمایه گذاری‌های زیادی در این زمینه داشته باشیم.

وی افزود: آموزش و پرورش هم اکنون اتاق‌های بازی را ایجاد کرده است که می‌تواند فقر فکری بچه‌ها را از بین ببرد.

در پنجمین جشنواره اسباب بازی فعالان این حوزه با تشکیل دورهمی‌ها و نشست‌های دورهمی به آسیب شناسی بحث اسباب بازی می‌پردازند.

پنجمین دوره جشنواره اسباب بازی با مشارکت ۱۶۰ تولیدکننده تا ۱۳ دی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان حجاب برقرار است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۱°