تازه ترین آمار تلفات آنفلوانزا در کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:22 - شنبه 03 آبان 1399
کد خبر : ۷۵۶۳۵۲
تاریخ انتشار : شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵
معاون بهداشت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: با مرگ دو مبتلا به آنفلوانزا در هفته گذشته، تعداد کل تلفات این بیماری از اول مهر ماه تا کنون به ۱۰۸ نفر رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از ایرنا، علیرضا رئیسی روز شنبه افزود: موج ابتلا به بیماری آنفلوانزا در کشور فروکش کرده و هفته گذشته ۲۳۲ مورد بستری بیماران تنفسی را در کشور داشتیم.

حسین عرفانیان رئیس اداره مراقبت از بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت هفته گذشته گفته بود: همه موارد فوت ناشی از آنفلوانزا افرادی بودند که بیماری زمینه‌ای داشتند و اگر هم در بین آنان فردی بیماری زمینه‌ای نداشته، علت مرگ تاخیر در مراجعه به پزشک، خوددرمانی و استفاده از داروی کورتن بوده است.

وی گفت: موج اپیدمی آنفلوانزا در حال فروکش است و از این پس تعداد موارد این بیماری کمتر می‌شود. گر چه تا آخر فصل سرما مواردی از این بیماری را در کشور خواهیم داشت، اما اپیدمی و همه گیری که در سه ماه گذشته داشتیم مراحل پایانی را سپری می‌کند.

عرفانیان ادامه داد: گر چه فوت ۱۰۶ نفر به علت آنفلوانزا تأسف برانگیز است، اما اگر اقدامات کنترلی وزارت بهداشت نبود، تعداد موارد ابتلا و مرگ ناشی از این بیماری می‌توانست به مراتب بیشتر باشد و حداقل سه برابر آمار کنونی می‌شد.

عرفانیان افزود: بر اساس فرمول‌های جهانی در موارد اپیدمی آنفلوانزا حدود ۱۵ درصد جامعه با این بیماری درگیر می‌شوند، دو درصد این افراد در بیمارستان بستری می‌شود. از این تعداد بستری شده ۱۰ درصد در ICU بستری می‌شوند و حدود ۳۰ درصد افراد بستری در ICU فوت می‌کنند. به این ترتیب باید انتظار مرگ ۳۱۲ نفر در هر هفته را می‌داشتیم که خوشبختانه آمار مبتلایان و مرگ ناشی از این بیماری در کشور در این دوره از اپیدمی به مراتب کمتر بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۱°