ارجاع لایحه سهمیه های کنکور به شورای انقلاب فرهنگی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:50 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۷۵۶۵۰۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
رئیس سازمان سنجش آموزش از ارجاع لایحه ساماندهی سهمیه‌های کنکور به شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش گفت:  لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی که ترکیبی از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی است، برای بررسی و تصویب به این شورا ارجاع داده شده است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: لایحه ساماندهی سهمیه‌های کنکور باید در یکی از این دو نهاد پیگیری می‌شد که با تشخیص دبیر هیأت دولت در اختیار شورا قرار گرفت.

وی افزود: شاید تا تصویب این لایحه، پیشنهادات دیگری برای اعمال در آن به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شود.

خدایی درباره زمان اجرای این لایحه تاکید کرد: هر زمان این لایحه به تصویب برسد، قابلیت اجرایی شدن دارد و این امکان هست که مفاد آن در کنکور ۹۹ اجرایی شود.
 
در این لایحه آمده است: تمام قوانین و مقررات مصوب ابلاغی مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیته‌های مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای هدایت استعداد‌های درخشان در خصوص نحوه اعمال سهمیه‌ها در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی (شامل بومی گزینی، قانون عدالت آموزشی، سهمیه‌های مندرج در قانون خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاحات بعد آن، قانون ورود رزمندگان به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، سهمیه‌های مربوط به کارگر نمونه، قهرمانان ورزشی، حافظان قرآن، دانشجوی نمونه کشوری، بهیاری و غیره) لغو و این قانون جایگزین آن‌ها می‌شود و پس از آن امکان ایجاد هیچ گونه سهمیه جدیدی به جز موارد مندرج در این قانون وجود ندارد.

یکی از امتیازات جنجالی که با تصویب این لایحه حذف می‌شود، امتیاز نقل و انتقال و تغییر رشته فرزندان اعضای هیأت علمی است که حواشی زیادی به دنبال داشت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°