هدف از تشکیل شورای راهبری اصناف

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:14 - پنجشنبه 21 فروردين 1399
کد خبر : ۷۵۶۶۶۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶
نایب رئیس اتاق اصناف: شورای راهبری برای نظارت بیشتر بازار، حفظ آرامش بازار و بازرسی های مستمر برای جلوگیری از گرانفروشی،کم فروشی و عدم درج قیمت کالا تشکیل می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

خسرو ابراهیمی‌نیا نایب رئیس اتاق اصناف گفت: شورای راهبری برای نظارت بیشتر بازار، حفظ آرامش بازار، بازرسی های مستمر تشکیل می شود.

او افزود: ماده 100 شهرداری ها و مسائلی که در خصوص کابری ها گریبانگیر واحدهای صنفی است نیاز به تحول دارد چون هزینه های زیادی برای مردم و واحدهای صنفی دارد. سازمان امور مالیاتی نیز برای تغییر  معیارهای تشخیص مالیات در شورای راهبری حضور داشته باشد.

تشکیل شورای راهبری برای رفع مشکلات اصناف

در شورای راهبری رفع مشکلات اصناف باید کسانی حضور داشته باشند که ضمانت اجرایی داشته باشند و دغدغه های واحدهای صنفی را بداند. 

دلیل تشکیل شوراری راهبردی نبود هم افزایی لازم بوده است. در شورای راهبری باید هماهنگی بین تصمیم گیران نهایی باشد.

 ابراهیمی نیا گفت: بخش تخلفات صنفی شامل گرانفروشی، کم فروشی یا نبود درج قیمت است  که البته درج قیمت جز الزامات خرید و فروش است. 

تشکیل شورای راهبری برای رفع مشکلات اصناف

یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در ارتباط تلفنی گفت: همگرایی و یک سو کردن فعالیت هایی که در حوزه بازار است موجب خروجی مطلوب برای یک بازار پویا می شود و دسترسی به کالای با کیفیت بالا و قیمت پایین را فراهم می کند. 

شورای راهبری نمی تواند تداخل تنظیم وظیفه با ستاد تنظیم بازار داشته باشد.

رایگانی درباره تخلفات فروش گفت: عدم درج قیمت یکی از تخلفاتی است که 40 درصد پرونده ها در این حوزه را به خود اختصاص می دهد. جریمه عدم درج قیمت کالا 60 هزار تومان است و هزینه دادرسی 150 هزار تومان است که بازدارنده است و نظارت را با مشکل مواجه می کند.

تشکیل شورای راهبری برای رفع مشکلات اصناف

جمشید گلپور مشاور قائم‌مقام وزیر صنعت در ارتباط تلفنی گفت: شورای راهبری اصناف با هدف سازماندهی هماهنگی و سیاست گذاری در سطح عالی در وزارت صمت تشکیل شده است. هرماه یک جلسه با حضور اعضا برای بررسی مسائل و مشکلات اصناف تشکیل می شود. 

 گلپور گفت: با توجه به تصمیم دولت مبنی بر جداسازی  امور بازرگانی از بخش صنعت، شورای راهبری موضوعات مختلف از جمله رفع موانع تولید را در حوزه تنظیم بازار بررسی می کند  اما در حوزه تنظیم بازار کلیه مسائل دیده می شود بنابراین این شورا تداخلی با تنظیم بازار نخواهد داشت.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۹°