چرایی معافیت مالیاتی موسسات آموزش کنکور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 01 تير 1400
کد خبر : ۷۵۷۱۹۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱
مدیرکل روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: مسیر بازنگری برای رفع معافیت مالیاتی بنگاه‌های اقتصادی که به نام ناشر فعالیت می‌کنند باز است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
همایون امیرزاده به خبرنگارما دربرنامه پیگیری شبکه خبر گفت: اگر حذف معافیت مالیاتی بخش اقتصادی موسسات آموزش کنکور، در نشست‌های مربوط به تعیین جدول تدوین مصادیق معافیت مالیاتی بحث‌های کارشناسی ادامه دارد.

امیرزاده گفت: در این زمینه اگر نقص قانون وجود دارد باید با بحث کارشناسی، نقص قانون برطرف شود.
مدیر کل روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما حدود ۴ هزار ناشر فعال در کشور داریم و تعداد بنگاه‌های اقتصادی که در حوزه نشر فعالیت می‌کنند ومعاف از مالیات هستند به یک صدم درصد هم نمی‌رسد.

امیرزاده گفت: موضوع معافیت مالیاتی موسسات آموزش کنکور و فعالیت اقتصادی در حوزه‌های فرهنگ و هنر نیاز به شفاف سازی دارد.

امیرزاده افزود: هیچ بهانه‌ای وجود ندراد که از برخی بنگاه‌های بزرگ که در حوزه‌های نشر و فرهنگ و سینما و ... فعالیت می‌کنند و حلقه‌های جدید مالی و اقتصادی ایجاد کرده اند مالیات اخذ نشود و این موضوع به دفعات در نشست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح شده است.

مدیر کل روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قانون مالیات‌های مستقیم، ۲۷۰ رسته در حوزه کاری فرهنگ و هنر و رسانه و دین و قرآن و نشر را از مالیات معاف کرده است و این قانون طیف وسیعی از ناشران را دربر گرفته است.

امیرزاده گفت: در حوزه نشر آنچه مدنظر ماست فعایت در حوزه محتواست که کتاب مصداق آن است و بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی در این حوزه با درآمد‌های کلان را باید از این موضوع استثنا کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °