جزئیات تسهیلات پرداختی بخش کشاورزی 3 استان سیل زده

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:06 - پنجشنبه 19 تير 1399
کد خبر : ۷۵۷۲۶۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۶
مدیرکل مدیریت بحران وزارت جهاد کشاورزی: تاکنون 280 هزار پرونده استان های خسارت دیده از سیل تشکیل شده که 245 هزار پرونده در کمیته کارشناسی تایید شده و 920 میلیارد تومان از کمک های بلاعوض نیز عملیاتی شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

موسوی مدیرکل مدیریت بحران وزارت جهاد کشاورزی گفت: طی چند مصوبه دولت 2 هزار و 691 میلیارد تومان کمک بلاعوض، 2 هزار و 550 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه بانکی و 775 میلیارد تومان اعتبارت تملک دارایی های سرمایه ای برای مرمت و بازسازی زیرساخت های کشاورزی تخصیص داده شد.

او افزود:  تاکنون 280 هزار پرونده خسارت سیل تشکیل شده که دویست و45 هزار پرونده در کمیته کارشناسی ارزیابی، بازدید و تایید شده و 220 هزار پرونده در کارگروه استان ها با هزار و 100 میلیارد تومان به تصویب رسیده و تا امروز 200هزار پرونده با 920 میلیارد تومان در خصوص کمک های بلاعوض عملیاتی شده است. 

موسوی ادامه داد: در خصوص تسهیلات قرض الحسنه سازمان جهاد کشاورزی استان ها تاکنون 151 هزار پرونده با هزار و 255  میلیارد تومان نیاز تسهیلاتی به بانکهای عامل معرفی کرده و 60 هزار پرونده به مبلغ 551 میلیارد تومان پرداخت رسیده  است. امحال تسهیلات بانکی در سه مرحله نیز از 5 هزار میلیارد تومان بخشودگی سود تسهیلات تا 70 درصد عملیاتی شده است. 

مدیرکل مدیریت بحران وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینک روند پرداخت ها در خوزستان کند است، گفت: در خوزستان از تسهیلات بانکی 436 میلیارد تومان به بانکها معرفی شده و حدود 22 درصد از آن پرداخت شده است. 

او افزود: سامانه سجاد نیز بعنوان اهرمی برای پرداخت تسهیلات سیل در اختیار وزارت کشور قرار گرفته است و حداکثر ظرف یکماه آینده کل پرداخت تسهیلات در خوزستان به اتمام خواهد رسید. 

جزئیات تسهیلات پرداختی بخش کشاورزی 3 استان سیل زده

هادی حق‌شناس استاندار گلستان در ارتباط تصویری گفت: رودخانه قره سو با طول 200 کیلومتر تاکنون 50 کیلومتر لایروبی شده و  لایروبی ها ادامه دارد. لایروبی ها بعد از اتمام ساخت پل ها نیز انجام خواهد شد.  بیش از هزار کیلومتر از رودخانه ها نیاز به لایروبی دارد که 128 کیلومتر انجام شده  و تا پایان تیرماه 100 کیلومتر دیگر نیز لایروبی خواهد شد.

از 170 هزار هکتار اراضی آسیب دیده کشاورزی بیش از 96 درصد قسط اول تسهیلات تا سقف 150 میلیارد تومان پرداخت شده  و 1700 پرونده همپوشانی دارد که به زودی چند درصد باقی مانده انجام خواهد شد.

موسوی گفت: در گلستان بالغ بر 99 درصد پرونده های کمک بلاعوض به پرداخت رسیده است. علاوه بر این 100 میلیارد تومان امحال تسهیلات جذب شده و 8 میلیارد تومان هم غرامت صندوق بیمه کشاورزی پرداخت شده است. 

211 میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبارات تملک سرمایه ای است که برای مرمت زیرساخت ها  و سایر زیرساخت های خسارت دیده در نظر گرفته شده است. جهادکشاورزی و استانداری زیرساخت ها را از همان روزهای اولیه سیل آغاز کرده اند.

موسوی درباره استان لرستان نیز گفت: از مجموع 30 هزار و 808 پرونده تاکنون 25 هزار و 101 پرونده که 82 درصد را تشکیل می دهد پرداخت های کمک بلاعوض انجام شده است. 

او افزود: 135 میلیارد تومان به امحال تسهیلات، 93 میلیارد تومان کمک بلاعوض، 40 میلیارد تومان تسهیلات و 6 میلیارد تومان غرامت صندوق بیمه در مجموع 281 میلیارد تومان در استان لرستان عملیاتی و پرداخت شده است.

 

امیری معاون عمرانی استاندار لرستان در ارتباط تصویری درباره دیوار ساحلی گفت: مشکل معارضین دیوار حفاظتی پلدختر برطرف شده است. سازه های حمایتی رودخان ها نیز متناسب با شرایط رودخانه ایجاد می شود. سازه های دیواره به علت انعطاف پذیربودن در سیل های آینده مشکلی نخواهد داشت.

جزئیات تسهیلات پرداختی بخش کشاورزی 3 استان سیل زده

رحمتی معاون استاندارآذربایجان شرقی در ارتباط تصویری گفت: 1600 واحد مسکونی آواربرداری شده است مابقی بعلت وضعیت واحدهای مسکونی روستایی کند شده است. اسکان دائم درحال انجام است و 40 میلیون تومان تسهیلات درنظر گرفته شده است. نمانیدگی بانکها در روستاها نیز مستقر شده اند و با وثیقه زنجیره ای وام پرداخت می شود. 300 واحد اسکان دائم پی کنی انجام شده است و باهمکاری مردم ساخته می شود. 

 او افزود: تا پایان بهمن امسال تعمیراتی ها و تا تیرماه 99 کل واحدهای اسکان دائم تعیین تکلیف می شود. 

 

 

 

 

 

رحمتی - معاون استاندارآذربایجان شرقی

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۸°