۱۴ بهمن؛ نام‌نویسی مجدد آزمون ارشد ۹۹
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:11 - چهارشنبه 05 آذر 1399
کد خبر : ۷۵۷۴۴۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، گفت: دومین دوره ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ از ۱۴ بهمن ماه به مدت سه روز آغاز می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حسین توکلی در گفت و گو با ایرنا افزود: نخستین ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ روزهای ۱۶ تا ۲۸ آذرماه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org انجام شد.

وی افزود: برای مساعدت با داوطلبانی که از ثبت نام مرحله نخست جا مانده اند، مهلتی دوباره در سایت این سازمان فراهم شد و داوطلبان می توانند در روزهای ۱۴ تا ۱۶ بهمن ماه امسال برای ثبت نام اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با ارائه آماری از داوطلبان ثبت نام کننده در کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۹ خاطرنشان کرد: در مرحله اول تعداد ۴۸۱ هزار و ۷۷ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۲۴۹ هزار و ۴۰۴ نفر زن و ۲۳۱ هزار و ۶۷۳ نفر مرد هستند.

توکلی گفت: تعداد ۳۲ هزار و ۶۳۲ داوطلب علاوه بر علاقه مندی به کد رشته امتحانی اول،‌ علاقه مندی به شرکت در آزمون کد رشته امتحانی دوم را اعلام کردند که از این تعداد ۱۴ هزار و ۷۲۲ زن و ۱۷ هزار و ۹۱۲ نفر مرد هستند.

به گفته مشاور عالی سازمان سنجش، از تعداد کل داوطلبان ثبت نام کننده در کنکور کارشناسی ارشد ۹۹، تعداد ۱۵۸ هزار و ۵۷۱ داوطلب علاقه مندی به شرکت در گزینش کد رشته محل های دانشگاه های پیام نور و غیردولتی را اعلام کردند.

وی اظهار داشت: از این تعداد ۸۲ هزار و ۱۸۰ نفر زن و ۷۶ هزار و ۳۹۱ نفر مرد هستند.

توکلی همچنینی اعلام کرد که از تعداد ۴۸۱ هزار و ۷۷ داوطلب ثبت نام کننده در کنکور کارشناسی ارشد سال آینده، هزار و ۷۷۱ داوطلب علاقه مند به شرکت در بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی هستند.

کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۹ روزهای ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه برگزار می شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۹°