تجاوز آمریکا به حشد الشعبی، تجاوز به کل امت اسلامی بود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:57 - سه‌شنبه 01 مهر 1399
کد خبر : ۷۵۷۵۳۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
آیت‌الله شیخ عیسی قاسم با انتشار بیانیه‌ای، تجاوز آمریکا به مقر حزب‌الله عراق در غرب این کشور را محکوم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 وی در این بیانیه تاکید کرد تجاوز وحشیانه به مقر‌های نظامی نیرو‌های «نجات‌بخش» حشد الشعبی و نیرو‌های «آزاده» حزب‌الله که دو نیروی ملی و بازوی نظامی عراق‌اند، جای تعجب ندارد، چرا که عراق دژی مستحکم و نفوذناپذیر از قلعه‌های اسلام و ایمان است و ملت عراق اهل عزت و ایستادگی‌اند.

شیخ عیسی قاسم در این بیانیه همچنین افزود: هدف این تجاوزات که به زانو درآوردن نیرو‌های مؤمن در عراق و در ملت است، الهامی دروغین از الهامات شیطان است که در سر لشکریان خود فروکرده، زیرا مؤمن در مواجهه با مرگ در راه خدا تضعیف نمی‌شود و وحشتی از خط جهاد ندارد، چرا که به خاطر دین خدا است و هیچ وعده و تهدیدی عزم و اراده او را از بین نمی‌برد.

تجاوز آمریکا به حشد الشعبی، تجاوز به کل امت اسلامی بود

 آیت‌الله شیخ عیسی قاسم تأکید کرد: این تجاوز آمریکا را باید به عنوان تجاوزی علیه همه عراق، امنیت، آزادی، استقلال، تمدن و ثروت‌های آن تلقی کرد، بلکه حق مطلب این است که این تجاوزی علیه کل امت، درهم شکستن عزت و کرامت انسانی، خوارشمردن ارزش حیات، تحکیم اصل قتلِ به ناحق و تحکیم زبان جنگل در جامعه جهانی برای انسان است. این حق همه و در واقع واجب مؤکد بر همه است که در مقابل چنین تجاوزاتی محکم بایستند.

وی تصریح کرد: تجاوزی که به رسمیت شناخته شدن حاکمیت عراق، حق حیات و احساس امنیت در سرزمین را از بین برده و ضربه‌ای است به تمام ارزش‌های دینی و انسانی که ادامه حیات بدون آن‌ها ممکن نیست. این تجاوزی آشکار و شدید علیه تمام بشریت و اصولی است که برای استمرار بر آن استوار می‌باشد. بر بشریت واجب است که برای محافظت از وجود خود به پاخیزد.

در ادامه بیانیه آمده است: بسی دردناک، قبیح و بسیار شرم‌آور است که برخی رژیم‌هایی که بر امت عرب -که جزئی از امت اسلامی‌اند- سیطره دارند، همراه با اسرائیل از تجاوز وحشیانه آمریکا علیه عراق عزیز و نیرو‌های مستحکم مومن مدافع آن اعلام حمایت می‌کنند و کسانی را که از عراق و حرمات و مقدسات آن دفاع می‌کنند را محکوم می‌کنند.

وی در پایان بیانیه خود از برای شهدای این حادثه طلب مغفرت کرد و گفت: خداوند شهدای کشتار تجاوزات آمریکا را رحمت نموده و مجروحان را شفای عاجل بخشد و از ظالمان انتقام گیرد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °