پاسخ قاطع ارتش به هرگونه اشتباه دشمن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:46 - جمعه 24 مرداد 1399
کد خبر : ۷۵۷۵۴۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
فرمانده كل ارتش گفت: نيروهاي چهارگانه ارتش دائم در زمين، هوا و دريا در حال اجراي ماموريت هستند و اگر كوچك‌ترين اشتباهي از كسي سر بزند، قاطعانه مقابله مي‌كنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 امير سرلشكر «سيدعبدالرحيم موسوي» فرمانده كل ارتش صبح امروز (پنجشنبه) با حضور در منطقه دارنگون شيراز و بازديد از تمرين تاكتيكي يگان‌هاي متحرك هجومي و واكنش سريع و هوابرد نيروي زميني ارتش، اظهار داشت: كاربرد سلاح‌ها و تجهيزات به كار گرفته شده در اين تمرين نشان مي‌دهد كه ارتش نمايشگاه متنوعي از اتكا به توان داخلي است.
 وي افزود: نيروي زميني ارتش مدت‌هاست كه تربيت نيروهايي با توانمندي گوناگون و يگان‌هاي چند منظوره را دنبال مي‌كند كه بخشي از اين توانمندي در اين تمرين به معرض نمايش درآمد.
 فرمانده كل ارتش با اشاره به اينكه نيروهاي جوان، آينده ارتش را تشكيل خواهند داد، تاكيد كرد: امروز كاركنان ارتش در نيروي زميني انواع و اقسام مهارت‌ها را فرا مي‌گيرند و يگان‌هاي نيروي زميني اين توانمندي را پيدا كرده‌اند كه بتوانند ماموريت‌هاي چند يگان را همزمان با هم انجام دهند.
 سرلشكر موسوي اظهار كرد: حاصل اين عملكرد در عرصه رزم اين است كه تهديد هر چقدر هم تغيير كند، اين نفرها و يگان‌ها مي‌توانند متناسب با تهديد اقدام متقابل را انجام دهند و از رزم، موفق بيرون بيايند.
 وي با بيان اينكه نظامي‌ها هيچ وقت به وضع موجود خود قانع نمي‌شوند، گفت: ما در ارتش هيچ يك از امكاناتي را كه در اختيارمان قرار دارد، دور نمي‌ريزيم بلكه از آن استفاده بهينه مي‌كنيم. با اتكا به دانش تخصصي جوانان‌مان و متناسب با تهديدهاي روز، تغييرات اساسي در سامانه تانك‌هاي چيفتن انجام شده و امروز قدرت مانور يگان‌هاي زرهي نسبت به گذشته بسيار متفاوت و ارتقا يافته است.
فرمانده كل ارتش در خصوص آماده به روز بودن يگان‌هاي ارتش، افزود: نيروهاي چهارگانه ارتش دائم در زمين، هوا و دريا در حال اجراي ماموريت هستند، تمام حركت ها را رصد مي‌كنند و اگر كوچك ترين اشتباهي از كسي سر بزند، قاطعانه مقابله مي‌كنند و اگر وضعيت از سرد به گرم تبديل شود، حتماً توانمندي هاي خودمان را به دشمن نشان خواهيم داد و با تمام توان از ملت بزرگ ايران، از آرمان هاي انقلاب و از پرچم سه رنگ كشورمان و حدود و ثغور اين كشور پهناور دفاع خواهيم كرد.
 سرلشكر موسوي گفت: يگان هاي ارتش در همه نيروها سريع و مقتدر هستند و هر زمان كوچك ترين اتفاقي براي كشور بيفتد، يگان‌هاي ارتش در سريع‌ترين زمان ممكن حاضر مي‌شوند، همان طور كه در بحران‌هاي طبيعي اولين يگان‌هايي كه وارد عمل شدند، نيروهاي ارتش بودند و قطعاً اگر تهديدي براي كشور پيش آيد، اولين كساني كه وارد عمل مي‌شود و جواب لازم را به دشمن مي‌دهند، يگان‌هاي ارتش خواهند بود.
 وي نتيجه اين تمرين را بسيار عالي ارزيابي كرد و گفت: امروز، كار بسيار خوبي در اين منطقه انجام شد و نتيجه اين تمرين، يك حد نصاب جديد در حركت و استفاده از تجهيزات يگان‌هاي عمل كننده از ابتدا تا مقصد بود. 
فرمانده كل ارتش در خصوص تمرين رزم زميني تركيبي يگان‌هاي نيروي زميني در استان فارس نيز، گفت: رزمايشي كه در استان فارس انجام شد، نمايشگاهي از توانمندي‌ها و توليدهاي داخلي با توجه به تاكيدهاي رهبر معظم انقلاب اسلامي مبني بر اقتصاد مقاومتي و بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي داخلي است.
 سرلشكر موسوي گفت: سلاح و تجهيزات مورد استفاده در ارتش جمهوري اسلامي ايران كاملاً ايراني و به‌روز هستند و ظرفيت‌هاي رزمي كه در اختيار ارتش قرار دارد، بسيار اميدواركننده است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°