تجلیل رهبر انقلاب از مقام علمی و عملی مرحوم آیت الله محقق داماد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:09 - جمعه 22 فروردين 1399
کد خبر : ۷۵۷۵۸۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای ستاد همایش نکوداشت مرحوم آیت الله محقق داماد که در تاریخ ۲۵ آذر ۹۸ برگزار شده بود، صبح امروز (پنج شنبه) در محل این همایش در قم منتشر شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
همایش نکوداشت مرحوم آیت‌الله محقق داماد صبح امروز با پخش بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای ستاد این همایش، در قم برگزار شد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار که ۲۵ آذر ۹۸ برگزار شد، مرحوم آیت‌الله محقق داماد را به معنای واقعی کلمه محقق و مدقق و از ارکان علمی حوزه علمیه قم خواندند و با اشاره به کسب فیض علما و فضلای بزرگ از دروس ایشان گفتند: از خصوصیات مرحوم آقای داماد، صراحت ایشان بود، همچنان که در قضیه انجمن‌های ایالتی و ولایتی، نامه امضا و در جلسات شرکت کرد و بعد از حادثه ۱۵ خرداد ۴۲ و بازداشت امام بزرگوار نیز در جلسه‌ای، صریح و بی‌ملاحظه از امام (ره) حمایت و از کسانی که ایشان را تنها گذاشتند، شکایت کرد.

رهبر انقلاب اسلامی، وجوه ممتاز علمی، تقوا و مردمی بودن را از دیگر ویژگی‌های آیت‌الله محقق داماد دانستند و افزودند: با رحلت ایشان، قم یک ضربه علمی خورد، البته اکنون کار‌های خوبی درخصوص چاپ تقریرات دروسشان انجام شده است و باز هم باید هر چه ممکن است از مباحث فقهی ایشان استخراج و در اختیار همه قرار بگیرد.
 
 
پیام رئیس جمهور به همایش بزرگداشت آیت الله محقق داماد
 
رئیس جمهور در پیامی، حوزه‌های علمیه را وامدار بزرگانی، چون آیت الله محقق داماد دانست.
 
 در این همایش که حضرات آیات مکارم شیرازی، سبحانی، نوری همدانی، رئیس مجلس، علما و فضلا و استادان حوزه حضور داشتند پیام رئیس جمهور نیز قرائت شد.
 آقای روحانی در این پیام مرحوم آیت الله العظمی سید محمد محقق داماد را استاد بزرگ فقاهت توصیف کرد که حوزه قم به عنوان پایگاه سترگ علم، فقاهت و تحقیق اسلامی در تکوین و تکامل خود وامدار استادانی برجسته همچون آن مرحوم است.
 وی تربیت علمی و روحی شاگردان بزرگ، فقیه و مجتهد پروری، تمرکز بر تدریس و موشکافی در آیات و روایات را از دیگر ویژگی‌های شخصیتی مرحوم آیت الله العظمی سیدمحمد محقق داماد بیان کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۳°