افزایش قربانیان برده داری نوین در انگلیس

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:20 - چهارشنبه 20 فروردين 1399
کد خبر : ۷۵۷۶۱۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸
برابر پژوهش‌ها شمار شکایت قربانیان برده داری نوین در انگلیس در سه ماه گذشته بیش از پنجاه درصد افزایش داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
قربانیان برده داری نوین دو سال است در انتظار تصمیم وزارت کشور انگلیس برای بررسی شکایت هایشان هستند.
به گزارش «پرس تی وی» اطلاعات نشریه «ایندیپیندنت» نشان می‌دهد پرونده‌های برده داری نوین در انگلیس از ۳۹۷ مورد در ژوئن ۲۰۱۹ به ۶۰۷ مورد در ماه دسامبر گذشته افزایش یافته است.
برای مقابله با این بحران اجتماعی و با هدف بهبود حال قربانیان قاچاق انسان در انگلیس، «سازوکار ارجاع ملی» NRM یا (National Referral Mechanism) طراحی شده تا افزون بر شناسایی برده داران نوین امکان بهبود وضع قربانیان در مدت ۴۵ روز را فراهم کند.
پس از این مدت مقامات ضمن بررسی جرم‌های صورت گرفته علیه قربانیان برده داری نوین و پناهجویانی که از آن‌ها سوء استفاده شده است، باید شکایت‌های قربانیان را تائید یا رد کنند.
آنان باید در صورت تائید شدن جرم شان، روند قانونی را تا تصمیم گیری نهایی برای مجازات عاملان پیگیری کنند. جرم‌های صورت گرفته پس از پایان بررسی بازرسان اعلام می‌شود.
معترضان به طولانی شدن روند بررسی پرونده قربانیان برده داری نوین در انگلیس می‌گویند کند بودن روند رسیدگی، سرپوشی برای رخ دادن چنین جرم‌هایی در انگلیس به شمار می‌رود. همچنین بی اثر کردن روند پیگیری این موضوع احتمال دسترسی سوء استفاده کنندگان به قربانیان برده داری نوین را افزایش خواهد داد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۰°