تقدیر از پرستاران نمونه با حضور معاون اول

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:07 - چهارشنبه 07 اسفند 1398
کد خبر : ۷۵۷۶۳۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۲
مراسم روز پرستار با حضور معاون اول رئیس جمهور و جمع زیادی از کادر پزشکی و پرستاری کشور برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اسحاق جهانگیری در مراسم روز پرستار که در سالن همایش‌های برج میلاد با حضور وزیر بهداشت و درمان و جمع زیادی از کادر پزشکی و پرستاری کشور برگزار شد، گفت: از جامعه پزشکی و پرستاری کشور از عمق دل تشکر می‌کنم؛ چرا که نگذاشتند مهمترین نیاز مردم در اثر تحریم دچار کمبود شود.

او ادامه داد: در دارو و تجهیزات پزشکی به دلیل تحریم‌های آمریکا موانعی پیش‌روی بخش بهداشت و درمان به وجود آمد، اما با افزایش تولید داخلی دارو و تجهیزات پزشکی مشکلات تا حدود زیادی رفع شده است.

جهانگیری گفت: آمریکایی‌ها با تحریم کاری کردند تا منابع درآمدی ایران دچار مشکل شود و نتوانیم پول مورد نیاز برای خرید نیازمندی‌های دارویی و تجهیزات پزشکی را به شرکت‌های خارجی پرداخت کنیم. آنان با متوقف کردن انتقال پول در نظام پولی بین الملل عملاً دارو و تجهیزات پزشکی را نیز تحریم کردند، اما با همت و لطف داروسازان کشور و مدیران بخش درمان تا این لحظه دچار تنگنای جدی در این حوزه‌ها نشده ایم، البته با محدودیت‌های کوتاه مدت روبرو بودیم.
 

معاون اول رئیس‌جمهور با تبریک ولادت حضرت زینب کبری (س)، گفت: آن حضرت هم در وجه اجتماعی و هم در بخش انسانی و عاطفی سرمشق ما هستند. ایشان شیرزنی بودند که توانستند قدرت و ظرفیت انسان در تحمل مصیبت‌ها و فشار‌ها را به نمایش بگذارند و پیام یک نهضت عدالتخواهانه و آزادی طلب را هم در عصر خودشان و هم در عصر بعد از خودشات به جهانیان برسانند.

او ادامه داد: پرستاران مرهمی بر زخم دل همنوعان و سنگ صبور و گوش شنوای بیماران و همراهان آنان هستند که در پیش آحاد ملت، مسئولان کشور و از همه مهمتر نزد خداوند تبارک و تعالی جایگاه والا و برتری دارند. پرستار از جنس عبادت و فداکاری است. فداکاری جز از انسان‌های شایسته در طول تاریخ بشر دیده نشده است. بر ما مسئولان ضروری است که متناسب با این شأن و جایگاه به مطالبات مادی و غیرمادی جامعه پرستاری توجه کنیم.

جهانگیری ادامه داد: هم رئیس جمهور، هم بنده و هم اعضای دولت نسبت به مطالبات پرستاران آگاه هستیم و می‌دانیم که بار مسئولیت بیش از اندازه بر دوش پرستاران است.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به دیدار روز گذشته مقام معظم رهبری با وزیر بهداشت و پرستاران کشور گفت: مجموعه مطالبی که مقام معظم رهبری در این دیدار بیان کردند تماماً مورد قبول دولت است و دولت تلاش می‌کند تا دغدغه جامعه پرستاری را رفع کند. برای ما جلب رضایت کامل ذینفعان اهمیت دارد. اگر نتوانیم رضایت شما را جلب کنیم طبیعتاً نخواهیم توانست رضایت عامه مردم را که پیچیده‌تر است، جلب کنیم. نیاز‌های مادی و معنوی پرستاران باید تامین شود، البته کشور در بخش خدمات عمومی و آموزش نیز وضعیت مشابه پرستاران را دارد که باید رضایت مردم و ذینفعان را بتوانیم جلب کنیم.

او  در بخش دیگری از سخنانش با بررسی اجمالی شرایط کشور گفت: در هر نقطه از دنیا هر دولتی با مسائل پیش بینی شده و پیش بینی نشده روبروست و معنای برنامه و بودجه کشور نیز این است تا اقدامات مناسب با چنین وضعیت‌هایی انجام شود، اما گاهی اتفاقاتی می‌افتد که فراتر از پیش بینی هاست.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۸°